Gaziantep’teki pitbull saldırısı ile ilişkin 3 can tutuklandı

Pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğradı, hastanede tedavi görüyor, durumu kısık. Olayla ilgili 3 hayat cezaevinde.

Gaziantep Beştepe Mahallesi’nde yaşayan 4 yaşındaki Asiye Kırıcı, pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğradı. Ağır Sıklet yaralandı, hastaneye kaldırıldı. Şimdi ağır sıklet bakımda.

Fenomen sonrası, köpeklerin sahibi olduğu belirtilen Mustafa Kahraman, Zeynep Birey ve kardeşi Zeliha Birey ile S.K., M.E. ve sitenin güvenlik görevlisi A.Ç. gözaltına alındı.

Sitenin güvenlik görevlisi A.Ç., S.K. ve M.E. adli taharri amacıyla azade bırakıldı. Mustafa Kahraman, Zeynep Duygusal ve Zeliha Birey ise ‘kasten yaralanmaya etmen olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tutuklananlar sorgulamada, köpeklerin kendilerine ilişik olmadığını müstakbel sürdü. Mustafa Alp, pitbull köpekleri yavruyken sahiplendiğini belirterek, “Bu köpekleri daha sonraları Zeliha ve Zeynep Duygusal kardeşler sahiplenmek istedi, onlara verdim. Köpeklerin sorumluluğu bana ilgili değil.” dedi.

Asiye Zehir’in ağır sıklet bakımda tedavisi bire bir hafta henüz bitmeme edecek, durumuna göre kullanılmamış operasyonların yapılacağı belirtildi.

Pitbull köpekler Gaziantep Hayvanlar Bahçesi barınağına götürüldü. Ev, köpeklerin sahiplerinin bildirme kırıcı cezayı almasını istiyor.

Share: