Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar sosyal konut projesi üzere başvuru yapıyor

Gaziantep ve Malatya’üstelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin genişlik iri içtimai ev projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Fehamet üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını unutmak için er saatlerde El ve Tarım bankaları şubelerinin önünde su oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 göz, Şanlıurfa’dahi 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’da 2 bin 251, Adıyaman’birlikte 1750, Kilis’te 500 göz düz yazı edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu eden Mikail Uzdilli, AA muhabirine, sosyal ev projesini duyduklarında mutlu olduklarını belirterek, Cumhur Reisi Erdoğan’a teşekkürname etti.

Yıllardır aile sahibi olabilmek üzere manzara kurduklarını ifade fail Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Şevket üstünde de başvuruşu yapılıyor ama er gitmek için buraya geldik. 500 liralık benzeri ifa yapıyoruz. İnşallah menfaat ve eş sahibi oluruz. İster istemez hareketli var. Tığ erkenden gelip er çıksın diye ayrımsız umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çok adamakıllı olduğunu belirterek, “Temas şeyden evvel Cumhur Reisi’na bu imkanı sağladığı için teşekkür ediyoruz. Çok fena hâlde ayrımsız proje. Kiracıyım, 2 bin liralık kira veriyorum. Amiyane yok yoksul-fukara ve hele emekliler üzere fena hâlde tıpkı say.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla mutlu olduklarını anlatım ederek, “İyi, güzel bir proje. Kira öder gibi ödeyeceğiz. Kiracıyım, ferah oldu. 13.30’birlikte evraklarımı saklamak amacıyla vezneci şubesine geldim. Espas üstelik bir iki kaldı.” diyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması için yakarış edeceğini söyledi.Share: