Gaziantep Şehir Hastanesi Haziran 2023’te tamamlanacak

Gaziantep’te günde 18 bin kişiye hizmet verecek 1875 akak kapasiteli site hastanesinin inşaatına bidayet töreni düzenlendi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, sayrılarevi bahçesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en balaban 4. kent hastanesinin Gaziantep’te yapıldığını, bunun Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın kente verdiği önemin göstergesi olduğunu belirtti.

Kentte devam eden 1000 yataklı 3 hastanenin olduğunu, planlanan 600 yataklı 2 hastanenin henüz bulunduğunu dile getiren Gül, “7 hastaneden oluşan 1875 yataklı Türkiye’nin en büyük 4. şehir hastanesi kentimize kazandırılmış oldu. Bunları sıkışık koyduğumuzda kısaca 3 bin 500 akak kapasitesine ulaşıyoruz. bununla birlikte hedefimiz olan zinde kent, sağlıkta bölgenin merkezi olma ideallerine kavuşmuş olacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Fatma Delimsirek

Gaziantep Büyükşehir Şehremini Fatma Delice ise kentin herhangi bir alanda olduğu kabil sağlıkta dahi bölgenin merkezi olduğunu, site hastanesinin ara sıra sebeplerden etraf belirlenen tarihte bitmediğini söyledi.

Şehir hastanelerinin öneminden bahseden Delimsirek, “Burası bizim sunu belli belirsiz karnımız. Cidden çok el gelişim. Daha esbak ortaklarda yaşanan sıkıntıları ben belediye reisi kendisine gür biliyorum. Şürekâ beyninde hamaset sorunu vardı. Amma inanıyorum kim bu işi yaparsa bu şirketler yapar diyorum.” dedi.

2023’ün haziran ayında hizmete açılacak

Rönesans Holding Umumi Heyet Başkanı Erman Ilıcak de söz konusu hastanenin inşaatının benzeri “yılan hikayesine” dönüştüğünü anlattı.

Yeni benzeri laf ve projeler hazırladıklarını belirten Ilıcak, kısaca 1 yıl ilk kente gelerek hastane üzerine tedarik yaptıklarını dile getirdi.

Yerel yönetimin projenin gene ayağa kaldırılması üzere güç destek verdiğini aktaran Ilıcak, şöyle konuştu:

“Buradaki yatırımcıların paralarını vererek hisselerini devraldık. Zaman karşınıza bilcümle sorunları çözmüş olarak çıktık. Bugün bu yılan hikayesine sonuç vermeye geldik. Genelde hakeza işlerde bizim tıpkısı pazarlığımız tamam. Biz deriz ‘şu projeyi 24 ayda bitireceğiz’. Genelde Sayın Cumhurbaşkanımız ‘şu gün bitireceksin’ der, biz üstelik hep o günde bitirmişizdir. İnşallah 2023 Haziran’da bitireceğiz. Herkesin inancı mecmu. Huzurlarınızda emeği geçenlere çok teşekkürname ederim.”

Çarkıt Hak Bakanı Abdulhamit Gül ise şehir hastanesinin Gaziantep’e ve bölgeye vahim anlamda iri ulama vereceğini tabir etti.

Protokol üyeleri, konuşmaların arkası sıra sayrılarevi inşaatını gezdi, yetkililerden vukuf aldı.Share: