Gaziantep Cahillik Spor Uçan Top takımında murat Efeler Ligi

Gaziantep’in dezavantajlı bölgelerindeki gençlerin voleybola yönlendirilmesi için kurulan ve Alpaslan Endüstri Rical Uçan Top 1. Ligi’ne yükselen Gaziantep Deneyimsizlik Spor Voleybol takımı, AXA Sigorta Efeler Ligi’ni hedefliyor.

Türkiye Uçan Top Federasyonu, Vilayet, Büyükşehir Belediyesi ve Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleriyle 2 yıl önceki kurulan ve sabık yıl play-off turuna kalarak bire bir üst lige çıkan Deneyimsizlik Spor Uçan Top Takımı, yarışma kazanmanın uğrunda edindiği görevle dikkati çekiyor.

“Camekân” topluluk kendisine nitelendirilen Gençlik Spor Uçan Top takımı ile kentin hele dezavantajlı bölgesindeki gençlerin incitici alışkanlıkların kurtulması ve voleybola yönlendirilmesi amaçlanıyor.

Takım antrenörü Barış Ayaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alparslan Endüstri Erkekler Uçan Top 1. Lig’e çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Takıma 2’si yabancı atılmak için 7 transfer yaptıklarını anlatım fail Ayaz, “Takımımız lige amade durumda. Bire Bir ay ilk hazırlıklara başlandı ve kimi yüklenme yapıldı. Şu zaman müsabaka dönemine hazırlanıyoruz. Takımımızı kurarken bize ayrımsız mızıka görevler verildi. Bu görevlerden en önemlisi bu bölgedeki öğrenciler için üstlenildi.” dedi.

“Hedefimize yaklaşıyoruz”

Sağladıkları başarılarla hedeflerine doğru yaklaştıklarına işaret eden Ayaz, şöyle devam etti:

“Amacımız kentteki gençleri voleybola kazandırmak ve sevdirmek. Özellikle kentin dezavantajlı mahallelerinde aktif gençleri metal, sigara, ispirto ve terörden uzak sancımak hesabına yapılan benzeri çalışmaydı. Takımı kurarken bir vitrin, kolej takımı kurma hedefimiz vardı, hedefimize yaklaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl ikinci lige, bu ligden birinci lige terfian hedefimize bir adım elan yaklaşılmış olundu. Gaziantepli gençleri takımımıza kazandırmaya çalışıyoruz. Olabildiği kadar bölgenin çocuklarını müsabakalara, antrenmanlara dahil etmeye çalışıyoruz, gençleri keskin alışkanlıklardan uzak tutmak yerine voleybolu, sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Takımımız bu doğrultuda kuruldu.”

“Hem kızlarda hem da erkeklerde voleybolda kilolu bandaj oluştu”

Ayaz, ligde 12 takımla uğraş edeceklerini ve bu mücadelelere Gaziantepli gençleri dahil ettiklerine anlatım etti.

AXA Sigorta Efeler Ligi’ne bereketlenmek istediklerini anlatan Ayaz, şunları kaydetti:

“Hedefimiz çok yüksek ama hedefimiz çabucak yarışma yapıp kazanmak değil, kentin gençlerini, çocukları bu branşa kazandırmak, voleybol ve sporu sevdirmek. İlk hedefimiz buydu. yavaş yavaş amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. İnşallah play-off atlatmak ve sonradan Tanrı nasip ederse Efeler Ligi’ne yükselmeyi birlikte hedefliyoruz. Cümle elinden geldiği büyüklüğünde arkalama ediyor. Yaz spor okulları adı altındaki ücretsiz kurslar vardı. Alışılagelen şartlarda geçtiğimiz yıllarda basket voleybolun haddinden fazla önündeydi. Bu yaz voleybola katılımlarda patlama oldu. Bizim bunda faydamız oldu. Hem kızlarda hem da erkeklerde voleybolda sakil demet oluştu. Salonlarımızın hepsi tamlık kapasite voleybola bakım etti. Kentte voleybolda müspet yönde cins tıpkı ivme yakaladık.”

Share: