Fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 ocak mühürlendi

Kayseri’birlikte Aktöre Büro Amirliği ekipleri eliyle 1-31 Ağustos tarihleri beyninde yapılan çalışmalarda fuhuş yapıldığı tayin edilen 12 ev mühürlendi.

Kayseri İl Güven Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü’ne tutkun Aktöre Fasıl Amirliği ekiplerinin çalışmalarında 1’i tensel muhtevalı cürüm, 6’sı kumar olayı kalkmak için bütün 7 adli olayda yakalanan 8 karanlık hakkında muktezi amal yapıldı. Antrparantez fuhuş, pislik ve Kabahatler Kanunu çerçevesinde bütün 61 şahsa yönetimsel müeyyide değişmeyen tutanağı düzenlenirken, fuhuş yapıldığı tespit edilen 12 aile üstelik ilgili komisyon kararı ile kapatıldı.

Hırsızlık ve Cepçilik Seksiyon Amirliği ekipleri vasıtasıyla yapılan çalışmalarda ise 30’u evden, 26’sı işyerinden ve kurumdan, 12’si otodan, 20’si alarga, 8’i derrace ve elektrikli derrace, 13’ü ayrıksı olaylar başlamak üzere işlem yapılan 109 olayda yakalanan 130 şahıstan 16’sı tutuklandı. Yakalanan münasebetsiz şahıslardan elde edilen kısaca 50 bin TL mesabesinde materyal bile müştekilerine konfirmasyon edildi.

Aranan Eşhas Bölüm Amirliği’nin çalışmalarında dahi haklarında mütenevvi suçlardan dünya yakalama ve UYAP aranması kâin 380 zat yakalanarak adli mercilere atıf edildi. Yakalanan şahıslardan 194’ü tutuklandı.

Antrparantez Motosikletli Polis Timleri Fasıl Amirliği aracılığıyla yapılan aplikasyon ve çalışmalarda, 8 aranan nüfus yakalanarak lüzumlu işlemler yapılarak, 1 skor bıçak, 6 adet ateşin silah ile 50 sayı fişek ve çeşitli miktarlarda uyuşturucu konu ele geçirildi. Meydana mevrut düzenlilik olaylarına müdahil 34 sakil dahi yakalanarak ait birimlere tasdik edildi.

Dolandırıcılık Kısım Amirliği ekiplerinin çalışmalarında dahi 7 dolandırıcılık olayı ile ilişkin yakalanan 13 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Ekiplerin çalışmaları ile vatandaşların kendilerini polis ve müddeiumumi adına tanıtıcı şahıslara toplamda 253 bin TL göndermeleri engellendi. – KAYSERİ

Share: