Fenerbahçe’ye nakil olan depremzede voleybolcu, yeni kulübüne gönül borcu duyuyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ailesini kaybeden ve adından Fenerbahçe Spor Kulübünden çağırma kayran 20 yaşındaki voleybolcu Abdülkadir Terlik, namına olan güveni boşa çıkarmamak amacıyla çalışacak.

6 Şubat’taki depreme Kilis Deneyimsizlik spor Kulübü’ndeki bando arkadaşlarıyla gelişigüzel Kilis’teki benzeri otelde yakalanan Terlik, İskenderun’dahi zihayat annesi Safiye, babası Bedir, ablası İslim Erkan ve 40 günlük yeğeni Ömer’i kaybetti.

Ailesini defnettikten sonra Mersin’e revan Abdülkadir Terlik, burada kendisini arayan Fenerbahçe Kulübü Enfrastrüktür Koordinatörü Yüce Yılmaz’dan nakil teklifi aldı.

Gönül verdiği takımın davetiyle kullanılmamış tıpkı mebde etme fırsatı yakalayan Terlik, “Benim ve annemin tuttuğu topluluk Fenerbahçe.” diye niteleyerek bu teklifi mutlulukla akseptans etti.

Ardından uçakla İstanbul’a gidip Fenerbahçe Kulübü Başkanı Büyük Antrenör ile mülaki Çedik, Kilis Gençlikspor’da tamamlayacağı sezonun arkası sıra kariyerine Fenerbahçe Kulübü çatısı altında bitmeme edecek.

Sezon esasen bu yana formasını terlettiği takımı 1. Loda’e çakmak isteyen güre sportmen, arkası sıra çocukluk hayali Fenerbahçe formasını ruba olmanın heyecanını yaşıyor.

Abdülkadir Terlik ayrıca, hareket felaketinin peşi sıra önce resmi uçan top maçına, sezon başından beri suret giydiği Kilis Gençlikspor’la 2. Tomar Nısıf Final’üstelik Fenerbahçe’nin karşısında bundan sonra. 14 Mart’ta Çorum Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma, Fenerbahçe’nin 3-1’lik üstünlüğüyle sona erdi.

“Bu teklifi reddedemezdim”

Abdülkadir Terlik, AA muhabirine, voleybol oynamaya 5. sınıfta başladığını, depremde ailesini kaybettiğini fakat voleybolla kendisini yeniden bulduğunu söyledi.

Transfer teklifi geldiğinde önceki 15 dakika sersemlik yaşadığını tamlayan Terlik, “Fenerbahçe benim ve annemin tuttuğu topluluk olduğu üzere bu teklifi reddedemezdim.” dedi.

Fenerbahçe’nin kendisi için elden bire bir spor kulübü olmadığını dile getiren Terlik, “Kulüp olmaktan artım Fenerbahçe kesinlikle tıpkı ev. Çünkü bana söylenen şeyler ayrımsız kulübün değil, tıpkısı ailenin söyleyeceği şeyler. O yüzden öncelikle Fenerbahçe yönetimine teşekkürname ederim. Zira baskı günlerimde benim yanımda oldular. İleri süreçte üstelik yanımda olacaklarını söylediler. Başkanımız Ulvi Koç birlikte ‘Senin ailen Fenerbahçe.’ dedi. O hala benim hatırımda. Hiçbir antlaşma unutmam bu cümleyi.” diye konuştu.

Voleybol kariyerine Hatay Büyükşehir Belediyespor altyapısında başladığını, Üzümdalı Gençlikspor Kulübü ve Kilis Gençlikspor’üstelik biçim giydiğini anlatan Çedik, “Bundan sonrası öncelikle bu işi bırakmayacağımı sistem bilsin. Bu aha çok istikbal gideceğimi bile sistem bilsin. Ben çalışmak üzere buradayım.” ifadelerini kullandı.

Terlik, transferi kesinleştikten sonraları çarkıt takımının formasıyla yeni takımına alın sahaya çıkmanın sahalarda yoğun tanıdık bir buut olmadığını, iri tıpkı düzgün yaşadığını sözlerine ekledi.

Share: