Fenerbahçe-Atakaş Hatayspor maçının ardından

Spor Göt Süper Lig’in 16. haftasında misafir ettiği Atakaş Hatay spor‘u 4-0 ile sabık Fenerbahçe’dahi Başbuğ Vekili Erol Bilecik, pir ayrımsız oyun böylecene mebzul bire bir yengi aldıklarını söyledi.

Pervin Stadı’ndaki karşılaşmanın peşi sıra matbuat mensuplarının sorularını yanıtlayan Bilecik, çok sevinçli tıpkısı gece geçirmenin mutluluğu ortamında olduklarını belirterek, “Takımımız dört dörtlük ayrımsız ayak topu oynadı. 4-0 yendik ihtimal amma haddinden fazla daha fazlasını hak fail bir isteyerek, arzuyla maçı tamamlamış olduk. Hatayspor’a dahi bundan sonraki yolculuğunda başarılar diliyoruz. Bu doğrultuda büyük aynı saygıyı türe fail ilkin Jesus hocamız girmek üzere, futbolcularımız, taraftarımıza dahi istisnasız, desteklerini esirgemedikleri amacıyla, sabah akşam olduğu üzere buradan teşekkürlerimizi nakletmek istiyoruz.” dedi.

“Allah’a şükürler olsun kim ilk defa 11 kişiyle maçı bitirmiş olduk”

Erol Bilecik, kırmızı bilgili ortada olmaksızın tamamladıkları ayrımsız maç olduğuna dikkati çekerek, “Bu yaklaşık 4. maçımız ve Allah’a şükürler olsun kim ilk kez 11 kişiyle çıktık, 11 kişiyle üstelik maçı bitirmiş olduk. Yani al deneyli görmedik. Buradan da bu takdiri ve yorumları ben gene kamuoyuna, spor otoritelerine gönderiyorum.” diye konuştu.

İlk yarının bitimine 3 hafta kaldığını ama Atakaş Hatayspor karşılaşmasının, yılın akıbet maçı olduğunu vurgulayan Bilecik, imza attıkları bire bir toplumsal projeyle ilgili üstelik şu görüşlerini paylaştı:

“Bugün elbette çok pir hadiseler yaşadık. Çabucak maçın sonucu değil, yalnız taraftarımızın coşkusu değil, oyuncularımızın, ustalık kadromuzun sergilediği tahammülfersa savaş değil, tıpkısı zamanda Anadolu’nun bence gitgide tendürüst yüzleri olacak, Türkiye’nin umudu olabilecek güre kızlarımızın, aşağı fevk 300’e mümasil tüvana kızımızın, bilcümle okul, eğitim bilimi yaşamını garantiye alabilecek şekilde, eğitim bilimi hayatlarının karşılanmasını taraftarlarımız, farkındalığı görerek üstlenmiş oldu. Yani Anadolu’de şu zaman 300’e mümasil eğitim bursuna ve maddesel desteğe ihtiyacı olan evladımız, kendi eğitim hayatlarını garanti altına almış oldu. Seçme ant söylediğimiz gibi; Fenerbahçe Kulübü yerine biz, çabucak spor kulübü değiliz, hiçbir zaman da olmayacağız. Aynı zamanda hep sosyal olayları kucaklayan, Türkiye’birlikte nakıs gördüğümüz, özellikle eğitim ilkin oluşmak amacıyla birçok konuda kanayan yaralara umum koymaktan, dokunmaktan çokça büyük mutluluk duyuyoruz. Zihayat evlatlarımızın yolları engelsiz olsun. Onlar gelecekte Türkiye’nin umudu olacaklar nihayetinde.”

Maçta zerrin-lacivertli atkı takmaları

İlk yarıdaki akıbet 3 maçı dahi alarak 9 puanla devreyi izafe etmek istediklerini kaydeden Bilecik, “3 maçın 3’ünü de inşallah alarak, 9 puanı da tekrardan yanımıza koyarak, kendi açımızdan sakıncasız adımlarla, hikayenin sonunun iyice olması üzere elimizden geleni yapacağımız tıpkı mevsim olmasını diliyorum. Bu vesileyle birlikte yakın günlerde Türk toplumunun ve acun insanlarının üstelik kullanılmamış yıllarını kutluyorum. yeni yıl çünkü umut ve güzellikler gitmek.” ifadelerini kullandı.

Bilecik, solgun-lacivertli argaç takmalarıyla ilgilendiren soruyu ise şu şekilde yanıtladı:

“Bu atkılar tabiatıyla özel atkılar. Aynı kat değme şeyden önce Türkiye’nin spor mağazacılığında şef çatı olan Fenerium ürünleri, Türk ürünleri sonunda. Bu atkılar özellikle yanımda duran yöneticilerimizin asla çıkartmadıkları, bütün baskılara karşın çıkartmadıkları atkılar. Zaman üstelik salim olsunlar o atkı keyfine beni birlikte eş ettiler. Ego dahi sizlerle paylaşırken bu pir atkıları bilcümle sezon süresince, tabii hava durumuna bakarak keyifle şampiyonluğu sağlayacağımız, atkılarla bu anlamda katılabileceğimiz bir yapı olsun diyorum. Trabzon maçında olan hadiseyi bel ettiğinizin dahi farkındayım. Bizim için belki büyük ayrımsız hikâye değildi sonunda ama yüce olan, burada altını çizebileceğimiz tek tıpkı bahis var. Yani zaman rekabet bizim stadyumumuza dirimlik, tığ rekabetin stadyumuna idareci namına özellikle gittiğiniz devir, insanların giysileriyle, onları eşleştirebilecek rastgele yapının içine düşmemek gerekir diye düşünüyorum. Tıpkı argaç takmışsanız yani bu atkının çıkarılması yahut çıkarılmaması, temas spor yöneticisine sorgulanması müstelzim bire bir bina olmaması gerekir diyerek düşünüyorum. Buradan atkıyı çıkarmayanlara, alelhusus hep dostlarıma selamlarımı gönderiyorum.”

“Kırmızı deneyli görmekten yorulduk”

Zerrin-lacivertli takımın gördüğü kırmızı kartlarla ilgili soruyu yanıtlayan Bilecik, “Bununla ilgilendiren sevgili hocamız güzeşte hafta Trabzonspor maçı sonrasında önemli aynı ekspoze verdi haddizatında. Ben bile o özeti tekrarlamış olacağım; ‘futbolcuların üzerinden zerrin-lacivert olduğu antlaşma kırmızı kartlar haddinden fazla kolay çıkarılıyor’ dedi nihayetinde. Bence değme şeyin özeti buydu. Spor kamuoyuna bırakıyorum takdiri. Amma günün sonu itibarıyla formanızın rengi solgun-lacivertse, ille al iri görmemiz gereken illa da bayağı maçın neticesinde 10 birey birlikte kalması gereken tıpkısı takım olmaktan tığ birlikte yorulduk nihayetinde. Hak etmediğimiz haddinden fazla anlar oluyor. Yeryüzü azından bunun bedel, adaletli çatı içerisinde gerçekleşmesini canı yürekten diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray maçı değerlendirmesi

Ligin 18. haftasında Galatasaray ile oynanacak derbi mücadelesini değerlendiren Bilecik, rakipleri karşısında galip geleceklerine inandığını dile getirdi.

Derbilerin, adı hangi olursa olsun balaban cümbüş yarattığını aktaran Bilecik, “Hem rakip hem da bizim taraftarı heyecanlandıran ve neticenin ayrımsız an geçmiş kavuşulması müstelzim noktalar. Bizim hakeza heyecanımız, keyif içerisinde bu anlamda var. Amma rastgele endişemiz yok. Nihayetinde burada Galatasaray’ı çok şişman tıpkısı memnuniyetle misafir edeceğiz ve hak ettiğimize inandığım galibiyetle üstelik uğurlamış oluruz diye niteleyerek düşünüyorum.” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: