Fatma Girik, Bodrum’da Anıldı

Türk sinemasının balaban yıldızı, yordamlı aktör Fatma Girik, vefatının birinci yılında, Bodrum’daki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Er Bezi Mezarlığı’nda düzenlenen törene, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba Muhtar Suat Kaya, meclis üyeleri, CHP İlçe Başkanı Başar Bıyıklı, CHP Bodrum Toyluk Kolları Başkanı Ferhat Ceyhan, Husye Geliştirme Derneği Başkanı Tamer Formül, Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, matbuat mensupları ve sevenleri katıldı.

Avrupa Birliği İklim Değişikliği Uyum Misyonu Eş Güdüm toplantıları amacıyla Brüksel’da bulunduğundan dolayın 24 Aile gününde Bodrum’birlikte olamadığını belirten Başbuğ Ahmet Aras, his komple anların yaşandığı törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Fatma Girik’i adlandırmak için, kabrine çiçek tasarruf etmek amacıyla, ruhuna aynı Fatiha okumak için buraya geldik. Fatma Karı, Türkiye’nin çağdaşlaşması önünde, o münevver insanlardan bir tanesiydi. Ömrünün sonuna kadar Atatürk sevgisi ile Cumhuriyet Altını ve vatan sevgisi ile yaşadı, var oldu. Hep savunduğu değerler bunlardı ve bizler de onun yolunda, ondan aldığımız feyzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatanımıza, milletimize, ülkemize eş çıkacağız. Namına rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum, mekanı cennet olsun.”

Konuşmaların ardından alay düz Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, lazım veraset işlemleri tamamlandıktan sonra ablasının evini müzeye irca etmek istediğini söyledi.  Başbuğ Aras birlikte laf ile ilişkin vacip çalışmaların yapılması amacıyla ilgilendiren birimlere emir vereceğini söyleyerek memnuniyetini dile getirdi.

Başbuğ Aras daha bilahare Er Bezi Mezarlığı’nda yatan Memduh Nam, Akrep Nalan, Bedri Koraman ile ebediyete zeki edenleri de andı.

Başkan Ahmet Aras, törenin peşi sıra Husye Mahalle Muhtarlığı’nı ziyaret ederek mahallede yapılan enfrastrüktür çalışmaları üzerine basın mensuplarını bilgilendirdi.
Share: