Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Yoğun Ama Cüzdanlar Boş, Cüzdanlar

Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “KÖLE ve Avrupa’de raflar boş. Tığ da raflar mahmul” sözlerine yanıt verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar kırcı amma cüzdanlar boş, cüzdanlar. Çalım gücü olmadıktan sonra raflar komple olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diyerek önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, cemaziyelevvel partisinin Kütahya ve Yalova memleket kongrelerinde konuştu. Baştan Refah Partisi’nden zaman yapılan açıklamaya göre Erbakan, AK Tümen iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZIN, ÜRÜN SEBZE MÜFRIT OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar dolu ama cüzdanlar gereksiz, cüzdanlar. Çekicilik gücü olmadıktan bilahare raflar yoğun olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, nazik şehirlerin ortasında; Kayseri’dahi, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diyerek önümüzü kesiyor. Tıpkı başka vatandaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Eti filhakika unuttuk. Imdi tavuk bile katmerli kuzuluk geldi’ diyor. Çıktı yurttaş için peynir, süt, yemiş sebze şiddetli oldu. Yurttaş; domatesi, biberi alırken birlikte hesap yapıyor. Raflar kırcı olsa hangi olacak? İktidarın beslediği ürem, ilkokul devam ayrıcalıklı holding, müsriflik ve son yerine Kur Korumalı Mevduat canavarları yüzünden milletin düştüğü ebat bu. Yıllık 550 milyar lira bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene mülk kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu yeniden hatalı yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları süresince, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında tek sonuç alamadan bekletilmesinden herhalde ibret alınmamış olacak ki hala hal umum kapılarında aranıyor. Türkiye, tıpkı yanlıştan bambaşka tıpkı yanlışa düşmek mecburiyetinde mi? Biz hangi diyoruz? Eş, bu sene 25. kuruluş sene dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, rahmetli Erbakan Hoca’mız vasıtasıyla yıpranmamış bir dünyanın, adil aynı dünyanın kurulması üzere atılmış konkre ve resmi bir adımdı. Dünyanın müdellel yer yağı rezervlerinin yüzdelik 12’sine, gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine ehil, acun bahir ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği bahir ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet vasıtasıyla maalesef yeterince değerlendirilemedi. Eğer mevcut erk aracılığıyla D-8’e gereken önem mevdu olsaydı, zaman hangi Türkiye hangi üstelik İslam alemi bu halde olurdu. Eğer bu potansiyel değerlendirilseydi Türkiye, zaman swap anlaşmalarının ve almanak yüzde 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. KUL Başkanı Biden ile 20 dakikalık benzeri birlikte ülfet için kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, neymiş müttefikimiz ESIR’nin Güney Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’hangi müteveccih cebe ambargosunu kaldırmasına kaba tepki göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine değer iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen da git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. ESIR, Güney Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında eş savaş tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta bir kalaba konuşlandıran ABD, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine kadar birçok şerha mahiyet konuşlandıran ÇAKER, demin birlikte Yunanistan ve Cenup Kıbrıs Rum Yönetimi’ne ilişkin hususi kuvvetlerle kavga senaryoları üstüne terbiye tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta tıpkı çember üzere kuşatıyor. Tıpkısı taraftan de Suriye’da besleyip büyüttüğü yıldırı örgütü PKK/PYD’ye bile taziyet ziyaretlerinde bulunup öldürülen teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ESIR Başkanı Biden hem başı yerde hem zihayat; Amerika’daki BM Umumi Kurulu’na revan Sayın Erdoğan ile mülakat tenezzülünde bulunmuyor. Tamlık bunlara kıymet kuvvet ne yapıyor? Daima süratli kınıyor. Onu ben birlikte yapıyorum doğrusu. Kınamakla tamam mu? Hükümet olarak, nüfuz kendisine sizin etap atmanız geçişsiz, adım. Hangi hamle atacak? Sen bile git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı destek olmak üzere kurulmuş Malatya Kürecik Sevkitabii Üssü’nü kapat.”

Share: