EYT düzenlemesini konfeti ve meşaleyle kutladılar

EYT düzenlemesini konfeti ve meşaleyle kutladılar

SAKARYA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT düzenlemesine ilgili yaptığı açıklama sonrasında Bolu Düzce Sakarya EYT Derneği üyeleri, yaş haddinin kaldırılmasını yanarca yakıp konfeti patlatarak kutladı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT’birlikte gözyaşı şartının olamayacağını duyurması konusunda milyonları ilgili konuda vatandaşlar şen bir soluk aldı. Açıklamanın akabinde geçmiş etapta 2 milyon 250 bin kişinin zor olacağı açıklanırken, SSK, Rabıt-Seviye, Zor Sandığı ayrımı olmadan şartları sağlayıcı dizge emeklilik hakkından faydalanabileceği söylendi. Bu çerçevede Bolu, Düzce, Sakarya EYT Derneği üyeleri, yaş haddinin kaldırılmasını yanarca yakıp konfeti patlatarak kutladı. Tahminî 100 kişinin katılımıyla Korse-İş Sendikası Sakarya Şubesi binasında toplanan toplum örgütü üyeleri, düzenlemeyle ilgili YANLIŞSIZ Tümen Grup Başkanvekili Muhammet Sakıncasız Akbaşoğlu ve MHP Takım Başkanvekili Erkan Akçay ile dahi telefon bağlantısı gerçekleştirdi. Konuya ilişkin açıklama eden EYT platformu sözcüsü Mehmet Mualla Polat, yaşanan stabil savaşım sonrasında alınan karardan mutluluk duyduklarını tabir etti.

“Çözüme sakıncasız adımlarla ilerledik”

Düzenlemenin mağduriyeti giderdiğini açıklanan EYT platformu sözcüsü Mehmet Uca Polat, “Bizleri duyguları belirgin ve nettir. Yılladır vermiş olduğumuz mücadelede olamaz dedikleri ve falsolu yola itilen EYT’nin esasta akla yatkın ayrımsız çözüm noktasında iktidarla görüşmelerini sağlayarak çözüme güvenli adımlarla ilerledik. Gücük Ay ayında başlayan EYT platformu hesabına yapılan görüşmelerle sonuca ulaştık. Emeği geçen herkese teşekkürname ediyoruz. Bize verilen bu armağan ve yılların verdiği bu mağduriyetin bitirdikleri için Cumhurbaşkanımıza teşekkürname ediyoruz” dedi.

“Kendimden, uykumdan feragat ettim ama asala bu davadan vaz geçemedim”

EYT düzenlemesinden faydalanan 48 yaşındaki Züleyha Eskişehir Taşı, “2017 yılından beri ego mücadele ediyorum. Bire Bir dert sebebiyle tembel kalmıştım. Banal atıl asıl ve babaların duygularını çok mebzul anlıyorum. Onlar hesabına dahi ego burada tabir edeyim. Evlerine savmak götüremeyen ana ve babalar üzere bile bütün bu arada savaş ettik. Haddinden Fazla zor tıpkısı süreçti özellikle kim benim için kıytırık çocuğum vardı okula gidiyordu amma burada bire bir avrat namına çokça yalçın durdum. Kendimden, uykumdan feragat ettim ama asla bu davadan vazgeçemedim” diyerek konuştu.

Share: