Evinin kapısını açtığı depremzedelerin kullandığı otomobille çarpıştı

Evinin kapısını açtığı depremzedelerin kullandığı otomobille çarpıştı

Kazaya karıştıkları güç evine yerleştikleri yüklenici çıktı

Otomobilde sıkışan sülale-kocayı itfaiye kurtardı

Bölgeye mevrut depremzede çiftin çocukları müteahhidin aracına saldırdı

KOCAELİ – Kocaeli’de otomobil ile belli belirsiz ticari aracın çarpışması neticesinde meydana gelen kazada evli koşa yaralandı. Sarsıntı bölgesinden geldikleri şehirde kendilerine evini açan müteahhidin kullandığı çevirgeç ile çarpıştıkları otomobilde sıkışan depremzede karı-adam itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Fenomen hesabına gelen ve müteahhidin aracına patlatılmak talip çiftin çocuklarını ise çevredekiler sakinleştirdi.

Kaymakamlık, Kartepe ilçesi Fatih Odalık Mehmet Mahallesi, Kerki Caddesi ile Ballı Çıkmaz kesişiminde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.Y. idaresindeki 46 AFB 561 plakalı Tofaş ayraç otomobil ile Z.Y. hakimiyetindeki 41 BT 747 plakalı Volkswagen işaret belli belirsiz ticari araç çarpıştı. Kazanın şiddetiyle sol kayırıcı tekeri yerinden fırlayan Tofaş ayraç makine tahminî 50 metre sürüklendikten sonraları kez kenarındaki yer zemine girerek durabildi. Durumun 112 Evgin Davet Merkezine selen verilmesi üstüne olay yerine itfaiye aracı, afiyet ve polis güçleri ekipleri irsal edildi. Bodur sürede adrese ulaşan itfaiye ekipleri, Tofaş işaret otomobilde sıkışan çoban ve eşi F.Y.’yi bulundukları yerden görmek için iş başlattı. Ekiplerce sıkıştıkları yerden çıkarılan gaileli çift hastaneye kaldırıldı. Volkswagen bellik otomobilin sürücüsü ve araçta bulunan kızı ise kazayı çığlık almadan atlattı.

Öte yandan, müteahhit olduğu öğrenilen Z.Y.’nin, kaymakamlık yaptığı Tofaş marka otomobildeki Kahramanmaraş’tan mevrut depremzede tekme rate dairesinin kapılarını açtığı öğrenildi. Kazanın arkası sıra depremzede çiftin fenomen yerine mevrut çocukları ise Z.Y.’nin aracına kazmayla saldırdığı, çevredekilerin müdahalesiyle sakinleştirildikleri öğrenildi.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

Share: