ESIR Büyükelçiliği, devam fail ara sınav krizine nükteli bire bir dille kıymet verdi: Lütfen düğün fotoğraflarınızı bize göndermeyin

Serencam aylarda Türk vatandaşlarının yeryüzü çokça dert yandığı konuların başında ara sınav problemi geliyor. Yüzlerce vatandaş hem ÇAKER hem birlikte DENIZ ara sınav başvurularının nedensizce reddedildiğini söylüyor. İnsanların ayrımsız kısmı ise başvurularına dönülmediğini ya dahi önümüzdeki seneye randevu verilmesinden şikayet ediyor.

VİDEODA PARE PARÇA ANLATTILAR

Tam da bu dönemdeyken KUL Ankara Büyükelçiliği’nden ilgi calip bire bir paylaşım geldi. Büyükelçilik, sorunu fora etmek ve sarrafiye karışıklıklarına son atfetmek için resmi Instagram hesabından vize yenilemeye müteveccih bir videoteyp hazırladı.

“LÜTFEN DÜĞÜN FOTOĞRAFINIZ DAHİL GEREKSİZ BELGELERİ YOLLAMAYIN”

MEMLUK vizesinde; 10 yıllık gezici vizesi sonuç 48 ay içerisinde sona ermiş herkesin ekstra aynı vesika sunmaksızın, ücretini ödeyerek ve eşkâl doldurarak vizelerini yenileme imkanı bulunuyor. Fakat çoğu can gine aynı ret kabul etme endişesi taşıdığından birçok vesika ile gelişigüzel başvuruda bulunmaya bitmeme ediyor. Videoda bile buna atıfta bulunularak, “Rüfeka – Sistem tez buna baksın! Bu videoda saha düz tam karakterler ve hâller mahiyet ayrımsız hikayeye dayanmaktadır. Lütfen bize boş belgeler, sizden istenmeyen dokümanlar, evlilik fotoğraflarınız ya de apayrı evraklar yollamayın” denildi.

İSTENİLEN BELGELERİ SAYDI

Videoda konuşan konsoloshane çalışanı, kendilerine mevrut töz tüste binmiş dosyaları göstererek ara sınav yenilemede ne belgelerin getirilmesi gerektiğini dahi yegâne yegâne anlattı. ABD Büyükelçiliğinin esprili videosu gelişmemiş sürede demet gördü.Share: