ESIR Başkanı Biden, kürsüden hangi tarafa ineceğini bilemedi, eşi “Buradan hor gideceksin” dedi

BENDE Başkanı Biden başkanlığı sırasında sonsuz adına kürsüde yaptıkları ile gündeme geldi. bazen kürsüde dondu kaldı, bazen zamanda kürsüden inmekte pürüz çekti. Sonuç yerine KÖLE Başkanı Joe Biden ve eşi First Lady Jill Biden,Engelliler Öz Saygı Ayı üzere düzenlenen bir etkinliğe katılarak müşavere yaptı. Biden, eşinin konuşmasından sonradan yaptıkları ile esasen gündem oldu.

“KAFASI KARIŞTI”

Biden’ın, eşi Jill Biden konuşmasını bitirdiği sırada kürsüden inmek üzereyken yolunu şaşırdığı görüldü. First Lady Biden, kürsüden inmek isteyen Komutan Biden’a yolu göstererek, “Buradan dun gideceksin” ifadesini kullandı. Kürsüden inerken camit kabilinden zahirî Biden, etrafına bakındıktan sonradan kürsüden ayrıldı.

BU HAREKETLERİ KÜRSÜDE ELAN ÖNCEDE YAPMIŞTI

Geçtiğimiz hafta Mürekkep Milel (BM) 77. Umumi Kurul Toplantıları üzere New York’ta kâin Biden, AIDS, Verem ve Sıtmayla mücadele üzere hediye dercetmek amacıyla gerçekleştirilen Toptan Fon Konferansına katıldığı tam dahi benzer hareketler sergilemişti. Kürsüden inerken yolunu kaybetmiş kabil görüntülenen Biden için içtimai iletişim araçları kullanıcıları, Biden’ın “kaybolmuş kadar göründüğü” yorumlarını yapmıştı.

JİLL BİDEN EŞİNİ SAVUNDU

Jill Biden 2021 yılında verdiği tıpkı röportaj sırasında, Amerikalıların Başbuğ Biden’ın zihinsel yetenekleri üzerine soruları olduğunu gösteren anketler için “Bence bu çokça saçma” demişti. Eşinin yetenekleri hakkındaki soruları ‘gülünç’ kendisine nitelendirerek, “O bitmeyen ayrımsız iyimser. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar ile ilişkiler bina etmek, gündemini ileriye katlanmak üzere günde neredeyse 24 saat çalışıyor. Bu çok oylumlu” diyerek konuşmuştu.Share: