EŞİNİN ÖLDÜRDÜĞÜ SONGÜL, ŞİDDET NEDENİYLE 2 ÖĞÜN BAĞAN YAPMIŞ

KIRKLARELİ’de hakkında uzaklaştırma kararı kâin eşi Zeynel Abidin Akbaş eliyle tabancayla başından vurularak maktul Songül Deniz Kazı (44), memleketi Van’da toprağa verildi. Kardeşi Abdullah Görer (34), ablasının 25 yıldır eşinin şiddetine maruz kaldığını ve 2 bebeğini de bu sebeple düşürdüğünü söyledi.

Kırklareli’nde Akalar Mahallesi Namazgah Caddesi’ndeki tıpkısı apartmanın ikinci katında dallı güllü Songül Akbaş, 2 dönüş önce karşı uzaklaştırma kararı kâin eşi Zeynel Abidin Deniz Kazı, marifetiyle tabancayla vuruldu. 4’ü erkek, 2 kız koyulmak üzere 6 çocuğu mevcut çiftin evinden gelen silah seslerini duyanlar, durumu polise bilim verdi. İtfaiyenin sebebiyle eve giren ekipler, Deniz Kazı’ı mutfakta esasen vurularak yaralanmış halde buldu. Görüngü simultane evin balkonundan atlayan kızları M.A.’ya ise apartmanın uğrunda önceki müdahalesi yapıldı. Esenlik ekiplerinin ilk müdahalesinin peşi sıra anne Songül Akbaş ve kızı Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Asıl Akbaş, buradaki cümle müdahalelere karşın yaşamını yitirirken, vücudunda kırıkları olan kızı tedaviye alındı. Olayın ardından bölgeden koşarak kaçmaya çalışan Zeynel Abidin Deniz Kazı, polis ekiplerince yakalandı. Otopsisi tamamlanan Songül Deniz Kazı’nın cenazesi ise dün Van’ın Erciş İlçesi Çimen Mahallesi’ndeki ailesine doğrulama edildi. Çimen Mahallesi’ne getirilen Deniz Kazı’ın cenazesi, gözyaşlarıyla familya mezarlığında toprağa verildi.

‘DEFALARCA MAHKAMEYE DÜŞTÜLER’

Çimen Mahallesi’nde hayatiyetli ve yapım işleri ile uğraşan Songül Akbaş’ın kardeşi Abdullah Görer, ablasının yaşadığı sıkıntıları anlattı. Ablasının 25 yıldır azap yaşadığını belirten Görer, Ablam, bu caninin işkenceleri ile yaşadı. Tekraren mahkemelere düştüler ama ocak büyükleri toplanıp ailesi dağılmasın diyerek barıştırdı. Tığ böylesine tıpkısı canilik yapacağını bilemedik. Ablam yine bu caninin işkenceleri sonucu elan evvel 2 çocuğunu düşürdü ve bunlar hastane kayıtlarında mevcuttur dedi.

‘BU CANİ BENİ ÖLDÜRECEK DEMİŞTİ’

Abdullah Görer, serencam 3 aydır durumun ciddileştiğini ve ablasının kaçarak Tokat’a kardeşinin yanına sığındığını da belirterek, Ablam bize dedi kim, bu adam beni öldürecek. Bu yaşadığı ezinç karşısında Tokat’a kaçıp, kardeşimin evine sığındı. Bir müddet sonraları evine dönünce moskof kocası olaydan ilk takibe almış. Ablam bakkaldan alışveriş yaptıktan sonraları strateji yazar peşinden eve gelerek kapıyı kırmış. Kapıyı kırıp içeri girince ablamın kafasına defaatle şiddetli etmiş diye niteleyerek konuştu.

‘YEĞENİM BALKONDAN ATLAYARAK CANINI KURTARDI’

Fenomen esnasında lüp balkonundan atlayan kaçmaya çalışan ve bu tam kilolu yaralandığı için Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren yeğeni M.A. ile ilgilendiren birlikte bilgelik veren Görer, şunları kaydetti Yeğenim balkondan atlayarak kaçmaya çalışmış. Şayet yeğenim kaçmasa onu bile öldürecekmiş. 2’nci kattan atlayan yeğenimin bir nice durumunda kırık var ve dirimlik tehlikesi bitmeme ediyor. Son 1 aydır cesamet buna bire bir kamer uzaklaştırma vermesine karşın bu cellat gelip ablamı evinde katletti. Ablamla en üst 15 gün geçmiş görüştüm ve bana bu zalimce beni öldürecek demişti. Biz bu caninin en balaban cezayı almasını istiyoruz. Yoksa bu avrat cinayetleri asla bitmez. Zaman akrabalarımızla birlikte cenazemizi alıp köyümüze getirip ev mezarlığına defnettik.

Share: