Erzurum ekonomi haberleri: Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Erzurum’a geliyor

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetlisi yerine Erzincan’a gelen Kosova Kalkınma Bakanı/ KDTP Umumi Başkanı Fikrim Damka ve Yankı Avrasya Vakfı yöneticileri, bir kol temaslarda yatmak için 12 Ekim tarihinde Erzurum’da olacaklar.

EkoAvrasya Vakfı eliyle gerçekleştirilecek olan program çerçevesinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Komutan Mehmet Merhale, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile tıpkı araya gelecek olan Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Gün Doğusu Küçük Asya İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile de iki ülke ortada ki soylu erki ilişkilerin güçlenmesi hususunda fikir alışverişinde bulunacak.

Ortak tarihi geçmiş ve el birliği bağları temelinde ilerlemekte olan Türkiye-Kosova İlişkilerine yardım arz etmek üzere Erzurum’a ayrımsız emek ziyareti gerçekleştireceklerini tabir eden EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Vukuf Aziz, “Kosova ile Türkiye arasında soylu erki ilişkilerin geliştirilmesi, ticari konularda tecrübe aktarımı ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla Gün Doğusu Rum İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile tıpkısı araya geleceğiz. Türkiye, yatırımda ve ticarette Kosova’nın sunu muhteşem partnerleri arasında kayran almaktadır. Kâin potansiyele müzaheret etmek ve tarihi kardeşliğe yardım sunmak üzere eş bellek ile girişmek durumundayız” dedi.

Merkezi Ankara’da kâin EkoAvrasya Vakfı, Avrasya ülkeleri ile ülkemiz arasındaki hesaplı, içtimai ve kültürel ilişkilerin henüz diri bir yapıya kavuşturulabilmesine ve sürdürülebilmesine arkalamak üzere faaliyetlerini on yedi yıldır kesintisiz devam ettiriyor. – ERZURUM

Share: