Erzincan’da 13 çevirgeç sürücüsüne 12 bin 743 teklik ukubet kesildi

Erzincan mülk genelinde asayiş uygulaması gerçekleştirildi. Yapılan uygulamada, 13 açar sürücüsüne 12 bin 743 TL para cezası kesildi.

Umumi düzenlilik ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi, önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması için Erzincan yer genelinde “Umumi Asayiş Uygulaması” gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen icraat çerçevesinde, 610 kişinin GBT/KİHBİ/UYAP sorgulaması, 274 aracın ise denetim ve kontrolü yapılarak;

4 çevirgeç sürücüsüne KTK 91, Mecburi mali bastırık sigortası yaptırmamaktan 784 TL, 5 çevirgeç sürücüsüne KTK 48/5, hususi otomobili 0,50 promilin üstünde alkollü adına kullanmak, özel otomobil dışında artan ayrıksı araçları 0,20 promil üstünde alkollü kendisine kullanmaktan 9.115 TL, 1 vasıta sürücüsüne KTK 65/1-a, taşıma sınırı üstünde muvakkat almaktan 153 TL, 2 çevirici sürücüsüne KTK 34/a, Muayenesi yapılmamış ayrımsız aracın trafiğe çıkmaktan 854 TL, 1 araç sürücüsüne KTK 36/3-a, sürücü belgesiz namına motorlu kurgu kullanmaktan 1.837 TL olmak üzere toplamda 12 bin 743 TL nakdî ceza uygulanarak 5 kişiye TCK 179/3, trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan adli muamele yapıldı.

Konu ile ait yapılan açıklamada, “Türk Polis Güçleri Teşkilatı olarak, ilkin asayiş, yıldırı ve uyuşturucu olayları doğmak için genel güvenlik ve amme düzeninin sağlanması, yanlışlık el işi amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması, suç delillerinin ele geçirilmesi ve gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına müteveccih çalışmalarımızı kanuni sınırlar içerisindeki fariza, mezuniyet ve sorumluluklarımıza sınırlanmış kalarak bugüne büyüklüğünde olduğu kadar bundan sonra üstelik ivazsız aynı şekilde sürdürmeye bitmeme edeceğiz” denildi. – ERZİNCAN

Share: