Erzincan JASAT ekipleri 10 faili belgisiz olayın 7’sini aydınlattı

Erzincan İl Bitirmiş Komutanlığı ilk teşrin kocaoğlan içerisinde yapılan faaliyetlerini paylaştı. Yapılan paylaşımda ekim ayında yapılan uygulama ve denetimlerde 85 sayı tarihi sikke, bin 255 paket kaçak sigara ele geçirilerek 81 uğrun muhacir ve aranması mevcut 207 dirilik yakalandı. JASAT ekipleri ise 10 faili vuzuhsuz olaya engelleme edilerek, 7 olayı aydınlattı.

İl Uyanık Komutanlığınca, adli makamlardan alınan arama kararlarına güvenerek, 2022 Ilk Teşrin Kocaoğlan içerisinde, takı bölgesinde yapılan aramalar ve kez kontrolleri neticesinde; hep bin 255 paket bandrolsüz sigara, 85 skor sikke ele geçirilerek 6 çirkin nefer yakalandı.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Uğraş Büro Müdürlüğünce; 2 Yasadışı Bulunma, 1 Göçmen Kaçakçılığı (TCK-79) olayına müdahale edilerek bu olaylarda hep 81 düzensiz göçmen ve 3 aranjör yakalandı. Organizatörler ifadelerinin alınmasını müteakip erkin bırakıldı. Yakalanan kesintili göçmenlerden ise 2’si serbest bırakılırken 79’u sınır ötesi edildi.

Suç Araştırma Tim Komutanlığınca (JASAT); 10 faili belirsiz olaya müdahale edilerek, 7 fenomen aydınlatıldı.

Öte yandan, gayrı yanlışlık ve kabahatlerden belde 211 şüpheli nefer üzerine adli ve yönetimsel muamelat yapılarak ele geçirilen malzemelere el konuldu. Erzincan’da 205, ayrımlı illerde 2 görünmek amacıyla toplanmış 207 gönül de yakalandı. – ERZİNCAN

Share: