Ergan Dağı’nda kayak sezonu öncesi istirdat tatbikatı yapıldı

Erzincan’daki Ergan Dağı Şita Sporları ve Tabiat Turizm Merkezinde kayak sezonu öncesi Bitirmiş Taharri Istirdat (JAK) ve AFAD ekiplerince kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Kış tatilini Ergan Dağı’nda etmek talip domestik ve yabancı kayakseverleri ağırlamaya hazırlanan merkezde, senaryo gereği, telesiyej ve gondolda çevrilmiş kalanların kurtarılması amacıyla bölgede asayiş önlemi alındı.

JAK ve AFAD ekipleri, daha sonraları halatla telesiyej ve gondola tırmanıp burada mahdut kalanları indirdi.

İl Hususi İdaresi İşletme ve İştirakler Başmuallim Vekili Abdurrahim Duman, gazetecilere, ski sezonunun sona ermesi sonrası kestirmece 5 maaş süreçte tesislerin mekanik ve faaliyet bakımlarının yapıldığını anlattı.

Yeni sezonunun yaklaşması dolayısıyla belkili olumsuzluklara tedarik için tatbikat düzenlediklerini tamlayan Kötü, “JAK ve AFAD ekipleriyle tıpkı kurtarma tatbikatı gerçekleştirdik. Maharet personelimiz üstelik görev aldı. Kayak merkezimizin henüz inanılır olduğunu birlikte tatbikatla tayin etmiş olduk. Merkezimiz kar yağışıyla ski tutkunlarını ağırlamaya başlayacak, misafirlerimizle güzelleşip sahn bulacak.” dedi.

Share: