Erdoğan’dan nasıp müjdesi

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kavim Kurultay ve Firez Merkezi’nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Dolgun Açım Töreni’nde konuştu.

326 EĞİTİM ÖĞRETİM TESİSİ HİZMETE SUNULDU

326 yetişek talim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz. Anaokulundan, ilkokuluna, umum yetişek merkezinden marifet konferans merkezine büyüklüğünde değme hava mevcuttur. Bire Bir kısmı yeni baştan nesir edilirken, tıpkı kısmı da onarıldı.

“TÜRKİYE’DEKİ MECMU DERSLİK SAYISINI 600 BİNE TAŞIDIK”

Bugünkü kullanılmamış hizmete aldığımız 7 bin 541 bakir derslikle Ankara’daki mecmu derslik sayımızı 49 bin 700’e çıkarmış bulunuyoruz. Sonunda şehrimizde tekli eğitim bilimi öğretim fail okullarımızın oranı yüzdelik 95’e yükselecektir. Halihazırda yatırım süreçleri süren okullarımızın da hizmete girmesiyle inşallah bu oranı yüzdelik 100’e çıkaracağız. Bu şekilde Başkentimizde düet eğitim bilimi tedris meselesini kaldırarak tıpkısı eşiği elan aşmış olacağız. Ülkemiz genelindeki sınıf sayısını 343 binden 600 bine taşıdık.

“ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINI DAHA YAPACAĞIZ”

2002’den beri 693 bin öğretmen atadık. Bire Bir sava vereyim önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin elan atamasını yapacağız. Bu öğretmenlerimizin birlikte katılımıyla yolumuza çok daha kıpırdak bir şekilde devam edeceğiz.

Share: