Erdoğan, Fransa’da başbakanın montla toplantı yapmasını değerlendirdi: Parlamentoda yorgan dağıtıyorlar amma tığ sancılı döneme rahat giriyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan TESK Mahdut Umumi Kurulu’nda konuşması sırasında Fransa’da Başbakan’ın ve bakanlar kurulu üyelerinin mont ve kazaklarla yaptığı toplantıya yöneltme yaptı.

”ENERJİ FİYATLARI ASTRONOMİK FİYATLARDA”

Erdoğan Avrupa’da faziletkâr enflasyonun oluşturduğu hesaplı sıkıntının sav oluşturduğunu anlatım ederek, ”Bu sorunlara bire bir dahi Rusya Ukrayna arasındaki kavga eklendi. Enerji fiyatları astronomik fiyatlara kullanılmış, besin krizi ürkütücü boyutlara ulaşmıştır” dedi.

”PARLAMENTODA HEMAYAR, BATTANİYE DAĞITIYORLAR”

Erdoğan, Fransa’da Başvekil Elisabeth Borne ve kabinesinin enerji krizine cebin aldıkları önlemler kapsamında montgomer ve kazaklarla toplantı yapmasına atıfta bulunarak, ”Avrupa kış mevsimini yeryüzü birkaç hasarla atlatmanın peşinde. KEZ ülkeleri bunun düşüncesi içre. Türkiye’nin böyle bire bir sorunu var mı? Namevcut. Enerji tasarrufu çağrılarını sizler birlikte yakından izleme ediyorsunuz. Parlamentoda balya, battaniye dağıtıyorlar. Bari gereğini birlikte sizler genişlik iyicene şekilde yapacaksınız. Karadeniz ve Şark Akdeniz’deki sondaj ve arama faaliyetleriyle bu sıkıntılı döneme abat giriyoruz” ifadelerini kullandı.

FRANSA’DA MONTLU KAZAKLI TOPLANTI

Fransa’da Başbakan Elisabeth Borne ve kabinesinin giydikleri mont ve boğazlı kazaklarla güruh yaparken çekilen aynı fotoğrafı servis edildi. Fotoğraflar, yöneticilerin vatandaşa kat sayı olma girişimi namına yorumlandı. Fransız kanalı BFMTV’nin haberine bakarak, Borne başta almak üzere hükümet üyeleri, enerji tasarrufu bilincini yaygınlaştırmak üzere itici günlerde kalorifer derecesini bırakmak hesabına kışlık elbiselerini giyerek halkın karşısına çıkma.Share: