Entelektüel Valiliğinden Germencik’teki Magnesia Antik Kenti kazısına maddi destek

Aydin Valiliği bünyesinde neşelilik gösteren Ayter ATLATMAK marifetiyle Germencik ilçesindeki antika şehir kazı çalışmaları amacıyla maddesel bindi sağlanmasını öngören protokol imzalandı.

Vali Hüseyin Aksoy ile İl Firez ve Turizm Müdürü Imge Tuncer’in katılımıyla Magnesia Antik Kenti’nde planlı törende imzalanan protokolle 1 milyon 225 bin liralık destek sağlanacak.

Törende konuşan Aksoy, kazı alanlarına korumak üzere inikat imzaladıklarını söyledi.

Kültürlü genelinde arkeolojik say yapılan 19 alan olduğunu belirten Aksoy, şunları kaydetti:

” Türkiye’nin genişlik oylumlu düzentileme yapılan illerinden biri Münevver. Temennimiz, yapılan çalışmalarla kültürü turizmle buluşturarak hesaplı anlamda henüz fazla katkıyı hem ülkemize hem ilimize kazandırabilmek. Kazı başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Kültürel değerlerin kazılarak turizme kazandırılması üzerine evveli olduğu kadar bugün de imdi de şişman ayrımsız kararlılıkla çalışmalarımız devam edecek.”

Vali Aksoy, İl Ekin ve Turizm Müdürü Rüya Tuncer, Efeler Kaymakamı İlker Arıkan, Germencik Kaymakamı Toygar Gülenç, Germencik Belediye Komutan Yardımcısı Muttalip Özsemerci ile gelişigüzel hafriyat alanını gezerek Kazı Başkanı Doç. Dr. Görkem Kökdemir’den vukuf aldı.

Share: