Endüstri ve Uygulayım Bilimi İş Birliği Oturmuş, TEKNOKENT’i gündeme aldı

Endüstri ve Teknoloji İş Birliği Yerleşmiş, Ilbay Ali Çelik başkanlığında ayrımsız araya geldi. TEKNOKENT’in gelişimine desteklerinden çevre birlik paydaşlara teşekkürname eden, “TEKNOKENT, hepimizin ortak sorumluluğu. Farklılaştırıcı, sektörel bazda kümeleşme özelliğinden faydalanıp bilcümle bu arada cemaat çıkacağız” dedi.

Kütahya Endüstri ve Uygulayım Bilimi İş Birliği Yerleşmiş (SANTEK) 2’inci Dönem Toplantısı, Dumlupınar Dizayn ve Uygulayım Bilimi Ihya Bölgesi (TEKNOKENT) gündemiyle Ilbay Şanlı Çelik başkanlığında yapıldı. Toplantıda ticaret ve sanayi odaları ile organize sanayi bölgelerinin TEKNOKENT’le iş birliği çalışmaları müşavere edildi, kere haritası çıkarıldı.

Valilik Derinti Salonunda yapılan toplantıya; Şehremini Prof. Dr. Bilici Işık, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, tecim ve sanayi odası ile OSB’lerin temsilcileri katıldı.

TEKNOKENT’in gelişimine desteklerinden kontekst parçalanmamış paydaşlara teşekkür eden Ilbay Yüksek Polat, “TEKNOKENT, hepimizin ortak sorumluluğu. Üniversitemiz, belediyemiz, tecim ve sanayi odalarımız, OSB’lerimizle, sektörel bazda kümeleşme özelliğinden faydalanıp hep beraber cemaat çıkacağız” diye niteleyerek konuştu

“Kütahya üzere zer bir vizyor”

TEKNOKENT’in Kütahya amacıyla zer tıpkı önsezi olduğunu anlatım eden Ilbay Şanlı Çelik, “Metin tıpkısı altyapı kurulabilir ve ferah işletilirse melfuf değeri erdemli ürünler üreten firmaların yoğunlaştığı tıpkı bölgeye dönüşebilir. Firmalar Ar-Ge çalışmalarını, teknoloji altyapılarını geliştirerek hem tanıtım hem üstelik ekosistem anlamında şehre nakil edilebilir. Bu, Kütahya üzere altın tıpkısı seziş” ifadelerini kullandı.

Dumlupınar Teknoloji ve Geliştirme Bölgesinde mevcut TEKNOKENT’in yüzde 100 doluluk oranına ulaşması ve bulunan taleplerin artması zımnında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına yapılan mülhak bina talebinin onaylanmasıyla çalışmaların başladığını hatırlatan Vali Çelik, melfuf binanın 2023 yılının Haziran ayında faaliyete geçmesinin planlandığını aktardı. – KÜTAHYA

Share: