Elektronik kelepçe hayat kurtardı

Elektronik bilezik maltalık kurtardı

Uzaklaştırma kararı olan erkek eve geldi, inanma müdürü kandırma etti

NEVŞEHİR Nevşehir’de elektronik kelepçe ile izlem edilen şahıs; mağdur kadının ikametine yaklaştığı tam merkezden takkadak müdahale edilerek yakalandı. Olayda; eş ve çocukları burunları kanamadan kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre Nevşehir Sülale Mahkemesinin 25 Mart günlü kararı ile teknik yöntemlerle izlem kararı sunulan İlhan A. ile mağdur Fatma A.’nın izlemesine 25 April tarihinde başlandı. İzleme bitmeme ederken bugün tün saatlerinde İlhan A.’nın cihazından ‘Kelepçe Ünite Bağlantısı kesildi ihlali’ ve arkası sıra ‘Saldırgan Menzilde ihlali’ alınması üzerine görevlilerce Fatma A. mukayyet çökertme telefonundan aranarak şüphelinin andıran ayrımsız alanda olduğu, kendisini sakıncasız alana alması gerektiği bildirilirken senkronik namına 112 Müstacel Çağrı Merkezi aranarak mağdurun ikametine takım sevk edildi. Fatma A.’nın; İlhan A.’nın kapının uğrunda olduğunu ve kapıyı kırmaya çalıştığını rapor etmesi konusunda 112 Evgin Davet Merkezine boyut bildirilirken Karı İçi Fasıl Amirliği görevlileri aranarak bilgilendirildi. Antrparantez İlhan A. birlikte kayıtlı cep telefonundan aranarak bulunduğu yerden uzaklaşması gerektiği konusunda inandırma edilmeye çalışıldı.

Güven Müdürü İkna Etti

Polis çevrede serbest asayiş önlemi alırken görüngü adına gelen Nevşehir İl Inanma Müdürü Uca Loğoğlu ise aynı süre İlhan A. ile görüştü. İlhan A.’yı ikna eden Loğoğlu evden çıkardığı şahsı yamaç aracına bindirerek olay yerinden ayrılırken Fatma A. ve evde bulunanlar ise acı almadan kurtarıldı.

Olayla ilişkin soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Share: