Elektrikte aşamalı fatura dönemi: Yararlanma sınırını aşanlar erdemli fatura ödeyecek

Haber: İnci Erdoğan

Aşamalı bütün için düğmeye basıldı, neşelilik faturalarında bakir çağ başlıyor.

Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanlığı, elektrik faturalarında aşamalı sistemi devreye almak üzere düğmeye bastı.

Hanelerin muktezi erke ihtiyaçlarının ortalaması kadar henüz kötümser tanıtmalık belirleneceği üzere elan aşkın cümbüş tüketen aboneler için ise elan pahalı olacak şekilde kullanılmamış tıpkı tanıtmalık belirlenecek.

DÜRÜST Öğür milletvekillerinin TBMM‘ye sunduğu kanun teklifiyle 6446 çevrilmiş Faaliyet Piyasası yasasında farklılık yapılıyor. 6447 yasanın 17’nci maddesinde vadi düz, “Asamble aracılığıyla bitiren özelliklerine göre abone grupları yahut yenilenebilir erke kaynaklarının desteklenmesi için ayrı tarifeler belirlenebilir” cümlesine, “abone grupları” ibaresinden sonra, “bu abone grupları amacıyla faaliyet enerjisi tüketim miktarına göre değişik” ibaresi ekleniyor.

Böylecene Erke Piyasası Aranjman Kurumu‘nun tüketicilere göre tıpkısı iş yapması bekleniyor. Bu çalışmada tüketicilerin averaj cümbüş tüketiminin belirlenmesi öngörülüyor.

Bakir tarife belirlenirken ayrımsız ailenin kullandığı monitör, buzdolabı, ütü kabilinden tüketimlerinin maaş ortalaması dikkate alınacak.

Mahsus ayrımsız kayırıcı sınır belirlenecek. Belirlenen limitin üzerinde istihlak yapanlar alışılagelen tarifenin üzerinde ayrımsız fatura ile karşı karşıya kalacak. Söz Gelişi klimayı ısınma üzere kullanan elan fazla fatura ödeyecek.

Bakanlığın erke verimliğine müteveccih bire bir ayrıksı uygulama daha hazırladığı belirtildi. Böylece cep telefonlarına indirilebilecek tıpkısı aplikasyon ile vatandaşa elektrikli eşyaları kullanırken şüphesiz artırım yapılacağı ile ait bilgiler verilecek.

Share: