Elazığ haberleri! Palu ailesi ve damatlarının yargılandığı ülkü ileri bir tarihe ertelendi

Palu ailesi ve damatlarının yargılandığı sevgili doğacak aynı tarihe ertelendi

SAKARYA – Kocaeli’nde 14 sene evvel kaybolan ve öldürüldüğü argüman edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın Sakarya’üstelik öldürülmesine ilgili Palu ailesinin yargılanmasına bitmeme edildi. Duruşma heyeti, natamam hususların giderilmesi üzere duruşmayı istikbal tıpkısı tarihe erteledi.

Sakarya 6. Korkulu Ukubet Mahkemesi’ndeki Melike Tahnal’ın öldürülmesine ilişkin duruşmaya, eniştesi tutuklu sanık Tuncer Ustael ile ayrıksı suçtan vakfedilmiş dayısı İsa Palu, SEGBİS tarafından katıldı. Taraf avukatları bile duruşmada hazır bulundu. 6. Güç ukubet mahkemesinde tanıdık davada cumhuriyet altını savcısı görüşünü açıklayarak Tuncer Ustael’in mevkufiyet halinin devamını ve muallel belgelerin tamamlanmasını rica etti. Duruşma heyeti ise Tuncer Ustael’in mevkufiyet halinin devamına ve natamam hususların giderilmesine karar vererek duruşmayı 12 Ocak’a erteledi.

Ne olmuştu

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve hasis kızı Melike Tahnal’ın kaybolmasına ilişkin sormaca başlatılmıştı. Sormaca neticesinde kaybolma Meryem Tahnal’ın babası Harun Palu, annesi Havva Palu, ağabeyi İsa Palu, kardeşleri Fatih Palu ve Ayşe Palu polis marifetiyle gözaltına alınırken, Palu ailesinin eniştesi Tuncer Ustael ve eşi Emine Ustael ise yaşanan olayla ait İstanbul’dahi katıldıkları bire bir göstergeç programında enerjik yayındayken, gözaltına alınmıştı. Kocaeli 7. Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde görülen davada, Palu ailesine değişik suçlardan mapushane cezası verilmişti. Bu değişmeyen, karı bireylerinin bire bir avukat tarafından savunuldukları ve bu sebeple ‘Usul hatası’ gerçekleştiği gerekçesiyle Sakarya Kesim Adliye Mahkemesi vasıtasıyla bozuldu. 24 Kasım’bile Kocaeli 7. Vahim Ukubet Mahkemesi’nde kayıp Meryem Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgilendiren tanıdık sav sonrasında annesinden 1 sene sonraları kaybolan ve Sakarya’nın Ferizli ilçesinde öldürüldüğü iddia edilen Meryem Tahnal’ın kızı Melike Tahnal’ın öldürülmesiyle ilgilendiren davanın devamı ise Sakarya 6. Pahal Ukubet Mahkemesinde görülüyor.

Share: