Elazığ haberleri… Elazığ bocce takımları Antalya’da

Elazığ Toyluk ve Spor Kulübü Bocce Takımı, 2. Klasman müsabakaları ve milli topluluk seçmeleri amacıyla Antalya’ya gitti.

Bocce, bowling, Dart Federasyonu’nun 2022 yılı elektrik programında meydan düz milli bando seçmeleri ve 2. Takım mücadelelerine karışmak için, Toyluk ve Spor Kulübü ile Deneyimsizlik Merkezi Spor Kulübü, Antalya’ya gitti. Elazığ’ı oyun fail Toyluk ve Spor Kulübü takımları hem milli takımda kayran ahzetmek hem da 1. Grup’e kızışmak amacıyla mücadelesini sürdürecek.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde cümbüş gösteren Bilgisizlik ve Spor Kulübü Bocce Takımı, 2. Tomar’da ve tekrar mızıka kadrosunda düzlük kayran sporcuların milli mızıka seçmeleriyle gelişigüzel kulübü aktif benzeri zaman bekliyor. Çalışmalara dair Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Cahillik ve Spor Kulübümüzün destekleri ile oluşturduğumuz ve bütünü zat altyapımız ve nakil oluşturmadan icap ligde gerekse milli takımlar düzeyinde sporcu yetiştirmeye savaş etmeye devam ediyoruz. Su tümü, el topu ve bocce olarak 2. Küme mücadelemizin yanında takımlarımızın içerisinde yer alan sporcularımızın milli takım antrenörlerinin dikkatini çekerek seçmelere çağırılıyorlar. Ligde 12 sporcuyla mücadele ediyoruz. Milli bando seçmelerine da 6 sporcumuz çağırma edildi ve Antalya ilinde yapılacak olan hem lig maçlarına hem dahi seçmelere akmak amacıyla takımımızı müsabaka öncesi mülakat ederek Antalya iline sâri ettik. Milli bando seçmelerine katılacak olan sporcular, Akpelin Filiz, İrem Yılar, Rojda Özadenç, Cemil Karadağoğlu, Ramazan Karaman ve Ahmet Yesevi Gündoğdu. Tabiatıyla gine bocce takımımızdan Ahmet Karakaş’ı, Fransa’bile dünya şampiyonasına karışmak amacıyla yolcu ettik. Sporcularımız, nakil yapmadan öz alt yapımızın sporcuları zımnında bizler amacıyla alım verici bir kapsam, evcil da ve millî dahi başta ülkemiz girmek için şehrimizi düzen ediyorlar. İl müdürlüğü yerine elimizden mevrut desteğin fazlasını yapmaya çalışıyoruz, inşallah de hakeza sürdüreceğiz ve elan fazla sporcumuzun milli takımda, ligler birlikte göreceğiz. Muazzez şehrimizi Antalya’da mandepsi edecek olan takımımıza istekle başarılar diliyor, Toyluk ve Spor Kulübü yöneticilerimize antrenörlerimize ve çekicilik personellerimize gayretlerinden dolayı teşekkürname ediyoruz” denildi. – ELAZIĞ

Share: