Elazığ haberi… Elazığ’da 274 sporcunun katıldığı Çaturanga Satranç Turnuvası başladı

Elazığ’üstelik 274 sporcunun katıldığı Çaturanga Satranç Turnuvası başladı

ELAZIĞ – Elazığ İpek Yolu Arsıulusal Yavru ve Cahillik Merkezinde 31 değişik ilden gelen 274 sporcunun katılımıyla Çaturanga satranç turnuvası başladı.

Elazığ İpek Yolu Arsıulusal Yavru ve Cahillik Merkezinde 31 değişik ilden gelen 274 sporcunun katılımıyla 4 kategoriden oluşan Çaturanga satranç turnuvası başladı. İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Ekin ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın evvel hamlesiyle start aldı. Daha sonraları Vekil Yardımcısı Çam ve diyar protokolü turnuvaya katılan yarışmacılara başarılar diledi.

Bugün 31 ayrımlı ilden 274 sporcunun kaydıyla gerçekleşen haddinden fazla balaban aynı satranç turnuvasının başladığını aktaran Elazığ Satranç il temsilcisi Metehan Bahir, “Sporcularımız 2 ahit süresince burada uğraş edecekler. Burada haddinden fazla evire çevire tıpkısı firez kaynaşması eşliğinde satranç turnuvasını devam ettireceğiz. Amacımız Elazığ’birlikte kim satranç kültürünü geliştirmek ve aynı zamanda bununla birlikte Doğu Rum bölgesinin ayrımsız satranç merkezi olması için çalışmalarımız bitmeme ediyor. Şuanda birlikte çok sunturlu ve pahal tıpkısı katılımımız var. Bu turnuvaya 7 yaşından itibaren herkes katılabilir. 274 sporcunun katıldığı turnuva 4 ekip şeklinde bitmeme ediyor. Bugün kim turnuvamıza Kültür ve Turizm Nazır Yardımcısı Başkomutan Çam’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirdik” dedi.

Turnuvanın açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Başkomutan Çam, Vali Ömer Toraman, AK Fırka Elazığ Saylav Güçlü Bulut, Şehremini Atmaca Şerifoğulları, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Ermiş ve sporcular katıldı.

Share: