Elazığ gündem haberleri: Beyaz Zehir ocağında hayatını kaybeden Özçelik’in babası oğlunu anlattı

Türkiye Taş Kömürü (TTK) Amasra Müessesesine ilgili beyaz zehir ocağındaki patlamada 22 yaşındaki oğlu Rahman’ı kaybeden ata Yusuf Özçelik, “Devletimiz elinden gelen temas şeyi yaptı, hep buralardaydılar.” dedi.

Ağababa Özçelik, AA muhabirine, patlamanın peşi sıra umudunun hiç tükenmediğini, oğlunun sağ olarak kurtarılmasını beklediğini anlattı.

Gece saatlerinde morga çağırdıklarında durumu anladıklarını belirten Özçelik, cenazeyi teslim aldıklarını kaydetti.

Özçelik, ikisi kız dört evladı olduğuna işaret ederek, iri oğlu Süleyman’ın, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzatmalı çavuş olarak Suriye’de görev yaptığını tabir etti.

Asker olan oğlunun askerliği çok sevdiğini aktaran Özçelik, “(Martir iştirakçi Rahman) O da, ‘Ağabeyim asker, ben birlikte gideceğim’ diye niteleyerek söyledi. Annesi ertelemek istemedi. ‘Bize kim bakacak’ dedi. Annesini kıramadı.” dedi.

Şehit Rahman Özçelik’in 2019 yılında genel ağ üzerinden başvurusuyla TTK’ya girdiğini anımsatan Özçelik, tahminî 3 sene çalıştıktan sonra olayın yaşandığını dile getirdi.

Şehidin cenazesinin pahal benzeri katılımla gerçekleştiğine değinen cet Özçelik, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın de törene katıldığını belirterek, “Devletimiz elinden gelen seçkin şeyi yaptı, bilcümle buralardaydılar.” dedi.

Reisicumhur Erdoğan ile birlikte bir nice bakanın da kendilerini görüşme ettiğini nâkil Özçelik, “Telefonum hiç susmadı. 200’ün üstünde aranmışım. Evvel akşam ezanı sayın Bakanımız Hulusi Akaret Koca ile görüştüm. Başsağlığı üzere aradı. Cumhurbaşkanımıza ‘Ben daha çok oğlumu askere göndermek istemiyorum’ demiştim. Bakanımız de akşam ezanı aradı, başsağlığı dileklerini iletti. Tanrı razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Özçelik, patlamada şehit olan diğer madencilere Cenabıhak’tan rahmet, yaralılara üstelik ivedi şifalar diledi.

Share: