El düğününde takılan kalın ağızları boş bıraktı! Toplam değeri 3 milyon 650 TL

Van’bile Gıravi aşiretinden Osman Elmas’ın kızı Mediha Elmas ile Gevdan aşiretinden Memet Çevik’ın oğlu Feyaz Acar, düzenlenen alaylı düğün töreniyle acun evine girdi. Mektep Çocuğu büyüklüğünü Umut Akay’ın yaptığı ve Türkiye’nin değişik illerinin beraberinde İran ve Irak’tan birlikte katılımın sağlandığı düğüne aşiret liderleri, kanaat önderleri, iş insanları ve kısaca 2 bin davetli katıldı.

3 MİLYON 650 BİN TL’LİK TAKI TAKILDI

Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halayların çekildiği düğünde elkızı ve damada 3 milyon 650 bin TL’lik güçlük takıldı. Gevdan ve Gıravi aşiretinden iki gencin genişlik mutlu gününde kayran almaktan kıran bahtiyar olduğunu tamlayan amatör büyüğü Imge Akay, kadın ve damada benzeri ömür mutluluklar diledi.

“İLK POSTA BİR AŞİRET DÜĞÜNÜNE KATILIYORUM”

Düğüne damadın amcası Erol Abi’nin davetlisi olarak katıldığını tamlayan İstanbullu iş kadını Ferhat Günay ise “Elan önceki tek aşiret düğününe katılmadım. Toplumsal medyada görüyordum amma bu şekilde beklemiyordum. Gevdan aşiretine davetleri amacıyla teşekkürname ediyorum. Van’dahi bulunmaktan sonuç merhale mutluyum. Çok evire çevire ve düzenli geçiyor” dedi.

“BU YÖRENİN DÜĞÜNLERİ ÇOKÇA FENA HÂLDE”

Düğüne Kosova’dan katılan Sevil Balkan dahi, “İlk yol bire bir oymak düğününe katılıyorum. Çokça eke ve adamakıllı geçiyor. Çok beğendim. Bu yörenin insanları ve düğünleri çok güzeldir” ifadelerini kullandı.

Share: