Eğitim Benzeri Sen’de Komutan Öner atılganlık tazeledi

Eğitim Tıpkı Sen’dahi Komutan Öner yiğitlik tazeledi

Yetişek Tıpkı Sen Manisa Şubesinin 6. Macerasız Kongresi gerçekleştirildi

Kongreye bir tane aday adına giren mevcut Başkan Sevinçli Öner evvel günkü şevkle çalışmaya devam edeceklerini söyledi

MANİSA – Eğitim Bilimi Benzeri Sen Manisa Şubesinin 6. Niteliksiz Genel Kurulunda tek aday olan kâin Başbuğ ve Vazifeli Sen Manisa İl Temsilcisi Mutlu Öner delegelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi. Kongrede konuşan Öner, “Milletin adamlarından yana, şahsı manevisinde bu toplumun, bu milletin değerlerini taşıyanlardan yana temiz tutmaya, milletin yanında durmaya devam ettik ve devam edeceğiz. Bu babayiğit teşkilat, inşallah babayiğit insanların yanında durmaya, mücadelesini sürdürmeye kararlı ayrımsız şekilde bitmeme ettireceğiz.” dedi.

Manisa Öğretmenevinde gerçekleştirilen kongreye AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Çelik, Gördes Şehremini Muhammet Akyol, HAK İŞ Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Manisa 1 No’lu Yazıhane Başkanı Okan Çelik, Manisa İl Milli Yetişek Müdürü Mustafa Rençper, Manisa İl Milli Yetişek Başöğretmen yardımcıları, bölüm müdürleri, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Kavi Gençay, sendikanın sakat başkanlarından ve Yunusemre Uray Komutan Danışmanı Mehmet Tehlikesiz Sofuoğlu, STK başkanları ve delegeler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongre, Tendürüst Memur Sen Başkan Yardımcısı Abdullah Said Güneş’in Kur’an-ı Alicenap tilavetiyle devam etti. Sedir Başkanlığına İlhan Kurban, divan üyeliklerine Fatih İnan Boztemur ve Tuğba Babacan’ın seçildiği kongrede Eğitim Aynı Sen’in tanıtım videosunun izlenmesinin arkası sıra açım konuşmasını Memur Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim Benzeri Sen Manisa Şube Başkanı Mutlu Öner yaptı. Konuşmasının başında sendikalarının kurucusu Mehmet Akif İnan ve sefer arkadaşlarını rahmetle anan Öner, sendikalarının 30 sene evvel büyük zorluklarla kurulduğunu ve birlerden bugün yüz binlere ulaştığının altını çizdi. Öner, “30 yıldır emek ve hürriyet mücadelesi veriyoruz. Sağımızdaki biber dolması solumuzdaki zarar sendikal zeminde ya oradasın ya buradasın ikileminden eğitim çalışanlarını çıkaran ve bu noktada sendikacılığı cidal zemininden rakiplik zemininde hizmete dönüştüren, zat budun, derdi budun yükü yeni aynı uygarlık olan, erdemli çıkar anlayışıyla her güzeşte zaman kazanımlarını artırarak yoluna bitmeme fail ayrımsız sendikayız. Bunu bilcümle alay malay sağladık, bu başarıda hepimizin emeği var. Bundan ahir süreçte bile inşallah birlerle başlayan yolculuğumuz değme güzeşte dönüş artarak ve eğitim çalışanlarına rastgele geçen zaman kazandırarak devam edecek ve bu noktada sizlerin çabası, gayreti çok çok nadir bunun farkındayız.” dedi.

“Yürekli insanların yanında olmaya devam edeceğiz”

Sendikalarının darbeler, çarpış girişimleri ve muhtıralarda hep milletin beraberinde olduğunun altını çizen Öner şunları söyledi: “Milletin adamlarından yana, şahsı manevisinde bu toplumun, bu milletin değerlerini taşıyanlardan yana saf tutmaya, milletin yanı sıra durmaya bitmeme ettik ve bitmeme edeceğiz. Bu yürekli düzenleme, inşallah babayiğit insanların yanında durmaya, mücadelesini sürdürmeye azimli tıpkı şekilde devam ettireceğiz.”

“4 yıllık Hedeflerimize ulaştık”

Eğitim Ayrımsız Sen’in 4 sene önce gerçekleştirilen 5. Basit Genel kurulunda ortaya koydukları hedeflere ulaştıklarını anlatan Öner konuşmasını şöyle tamamladı: “Bundan 4 yıl ilk 5. Dümdüz Kongremizde sınama, dinamizm ve abra diye niteleyerek yola çıktık ve 3 muhteşem sağgörü ortaya koymuştuk. Birincisi kurumsallaşacağız, ayraç değerimizi artıracağız demiştik. İkincisi çalışmalarımızda uzmanlaşacağız ve profesyonelleşeceğiz demiştik. Üçüncüsü üstelik yapacağımız eğitimlerde lüzum teşkilat gerekse yetişek alanındaki şekillenme eğitimleriyle birlikte teşkilatımızın çekirdeğini çelikleştirerek, geleceğe umutlarımızı taşıyarak yolumuza devam edeceğiz demiştik. Hamdolsun sizlerin üstelik desteğiyle bu hedeflerimize nail durumdayız. İnşallah bugün itibariyle yeni dönemde dahi çalışkan, birleştirici ve içtenlikle sendikal anlayışla gine yeniden diyerek, Besmele diye niteleyerek hep gelişigüzel yola çıkıyoruz.”

Öner’in konuşmasının ardından sendikanın eski başkanlarından ve Yunusemre Şehremaneti Başbuğ Danışmanı Mehmet Emniyetli Sofuoğlu yaptığı konuşmada bayrağı devrettikleri Sevinçli Öner ve ekibinin heyecanının ve çalışma azminin kendilerini bahtiyar ettiğini söyledi.

Raporların okunmasının peşi sıra biricik adayla gidilen seçimde Mutlu Öner Başkanlığındaki Terbiye Bir Sen Manisa Şubesinin Umumi Heyet ise şu isimlerden oluştu: “Komutan Yardımcısı Idarehane Sekreteri Halil Kallat, Teşkilatlanmadan mesul Başkan Yardımcısı Ahmet Yasav, Finansal İşlerden Mesul Başkan Yardımcısı Mustafa Köseler, Basından sorumlu Başbuğ Yardımcısı Samet Güleryüz, Mevzuattan sorumlu Başbuğ Yardımcısı Hür Müft, Eğitimden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Taşçı.”

Share: