Düzme bungalov aile ve kiralık şalter siteleri üzerinden bin kişiyi dolandırdılar

Yapmacıklı bungalov aile ve kiralık açkı siteleri üzerinden bin kişiyi dolandırdılar

Davet merkezi çalışanlarına 30 bin TL maaş, 5,5 milyon TL’ye açar, 8 milyon TL’ye villa

50 milyonluk tutkun yapan çete üyeleri adliyeye sevk edildi

NEVŞEHİR – Türkiye genelinde düzme genel ağ siteleri açarak vatandaşları dolandırdıkları gerekçesi ile gözaltına alınan ve aralarında PKK yıldırı örgütü üyeliği bile bulunan çete lideri ‘Şiyar’ kod adlı Beklenti T.’nin üstelik bulunduğu 24 hayat, Nevşehir Inanma Müdürlüğündeki işlemlerinin arkası sıra sabahleyin saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, yapmacıklı internet siteleri ve online mir aracılığı ile Türkiye genelinde nitelikli komütatör ve ev isticar etmek, yayın satmak için kurulan cali genel ağ sitesi üzerinden yaklaşık bin vatandaşı 50 milyon liralık dolandıran çete çökertildi. Polis ekipleri, internette kurdukları sahte bungalov eş ve kiralık açar siteleri kurduktan sonra Ankara’birlikte lüks bir sitede açtıkları davet merkezinde etkin kadınlara aylık 30 bin teklik maaş verdiklerini birlikte belirledi. Cürüm örgütü liderliği özne ve PKK terör örgütü üyeliğinden birlikte kaydı kâin ‘Şiyar’ harf adlı Ümit T.’nin, Mersin’birlikte 8 milyona villa yaptırdığını üstelik belirleyen polis ekipleri, 4 ay süren ustalık ve fiziksel izlem sonrasında 3 ilde işler düzenleyerek 24 şüpheliyi gözaltına aldı. Nevşehir’üstelik Kapadokya gezisi fethetmek isterken internet üzerinden açkı kiralaması yaptığı tam dolandırıldığını ayırt fail ayrımsız vatandaşın şikayeti ile çalışmalara başlayan Nevşehir Itimat Müdürlüğü Siber Suçlarla Uğraş Büro Müdürlüğü ekipleri paranın gönderildiği hesabın izini sürdü. Polis Güçleri; şüphelinin adına 6 günde 2 milyonu aşkın mülk girişi olduğunu belirledi. 4 kamer süren beceri ve fiziki takip sonrasında çete liderliğini, PKK yıldırı örgütü üyeliği suçundan kaydı bulunan Ümit T.’nin yaptığı tayin edildi. Zanlıların, açacak ve bungalov aile kiralama şirketi adı altında yapmacıklı siteler kurduğu, yabancı uyruklu kişiler üstüne aldıkları haddinden fazla sayıda GSM hattıyla siteleri arayan vatandaşları dolandırdığı anlaşıldı. Çete üyeleri arasındaki A.K.’nin ise Ankara’bile adlı bire bir sanatçının konserinde locada 50 bin liralık karşılığında vadi ayırtmak istediği, düzlük olmaması durumunda ücretin 2 katını vererek locayı aldığı da edinilen bilgiler beyninde. Çete lideri Beklenti T.’nin ise 2.2 milyon liralık aracını satarak 5.5 milyonluk vasıta için mukataa yaptığı tespit edildi. Çağrı merkezinde etkin kadınlar ile gelişigüzel Ankara’birlikte geceleyin hayatında haftalık 350 bin liralık mal harcadığı ve çete üyelerinin Ankara ve Mersin Ağacı’dahi maaş kirası toplamda 100 bin liralık olan sitelerde yaşadıkları belirlendi.

Gözaltına alınan şahısların üzerlerinden 105 bin liralık mülk, haddinden fazla sayıda bezen eşyası, mızrap konu, 3 nüsha ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilgili çokça sayıda fişek, haddinden fazla sayıda el telefonu ve gümüş kart, değişik bankalara ilişkin vezneci ve cesaret kartları ile gelişigüzel dijital materyaller ele geçirildi. Hatay, Mersin Ağacı ve Ankara’bile yapılan operasyonda gözaltına alınan 24 sakil şahıs bugün Nevşehir Adliyesine getirilerek sorgularına başlandı.

Share: