DÜRÜST Öğür Saylav Gökcan; “MEAH 900 yataklı vagon düz tahsisi yapıldı”

DÜRÜST Fırka Muğla Saylav Yelda Erol Gökcan, Muğla Eğitim Bilimi Araştırı Hastanesinin melfuf yerine 900 yataklı yerin tahsisinin yapıldığını açıkladı.

AK Fırka Muğla Saylav Yelda Erol Gökcan, Muğla Yetişek Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu. Mebus Gökcan; Yetişek Araştırı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan ile Muğla Eğitim Araştırı Hastanesine arttırma olarak yapılacak ilişik çatı alanında incelemelerde bulunduklarını belirterek, “Muğla Yetişek-Araştırı Hastanemizin yatak kapasitesinin artırımı üstüne saha tahsisi Esenlik Bakanlığımız yoluyla onaylandı. Hastanemizin akak kapasitesini Bin 600’e çıkartıyoruz. Muğla Yetişek Araştırma Hastanemizin 700 olan yatak kapasitesi 90 bin metrekarelik tıpkı alana yapım edilecek olan 4 bükülmüş ve 900 akak kapasiteli ilave hastane ile Bin 600 yatak kapasitesine huruç olacak” dedi.

‘Nükler Tababet Merkezi’ açılıyor

Muğla Yetişek ve Araştırı Hastanesi bünyesinde açılacak olan Nükleer Tababet Merkezimizin mermi istila ve çatı güçlendirilmesi çalışmaları başladığı açıklandı. Mebus Gökcan, “Türk Atom Enerjisi Kurumu Standartlarında yapılacak olan çalışmalar 2023 bahar ayında tamamlanacak. Muğla Yetişek ve Araştırma Hastanesi bünyesinde modern bir Nükleer Tababet Merkezi olacak. Vatandaşlarımız PET-CT ve Gama Kamerası gibi kaslı hizmetlerden özel hastanelere ve çevre illere gitmeden faydalanacaklar. Antrparantez amansız hastalık hastalarımıza ışın tedavi merkezimiz olan “Işınım Onkoloji Merkezi” üstelik tıpkı dönemde hizmete girecekler. Özelikle amansız hastalık teşhisi ve tedavisi sürecinde vatandaşlarımız bu hizmetleri Muğla Terbiye ve Araştırı Hastanemizden alacaklar” dedi.

Hastane ön bölümünün üstü kapatılıyor

Ak Tümen Muğla Milletvekili Gökcan, “Hemşerilerimizden gelen alçak talepler sonrasında Muğla Yetişek ve Araştırma Hastanemizin Başhekimi Doç. Dr. Turhan Togan ile görüşerek, hastaneye mevrut vatandaşlarımızın yaz mevsiminde, sıcaktan, kış aylarında ise yağışlardan etkilenmemesi üzere hastanenin poliklinik methal kısmının ense bölümünün kapatılması üzere zaruri çalışmalarının yapılmasını istemiştik. Hastanede yaptığımız incelemede Eş kocaoğlan zarfında sayrılarevi girişindeki alanın üzerinin kapatılacağı bilgisini aldık. Muğla’mıza kazandırdığımız keyif yatırımları üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya hemşerilerimiz adına teşekkürname ediyoruz. Yatırımlarımız körpe olsun. Hemşerilerimizin taleplerini karşılamaya ve Muğla’mız için çalışmaya devam ediyoruz” dedi. – MUĞLA

Share: