Dünyanın yeryüzü tehlikelisi! Bu yılanın zehri 100 kişiyi larpadak öldürebiliyor

Dünyanın en zehirli yılanlarının genelde ormanlarda gezdikleri biliniyor. Bu umumi tıpkısı kanı namına görülse üstelik banko doğru değil. Çünkü dünyanın bildirme zehirli yılanlarının denizyılanları olduğu, olgun dünyası marifetiyle bile kabul edilen benzeri töz.

AVUSTURYA’DA ORTAYA ÇIKTI

Dünyanın yeryüzü zehirli yılanlarından biri adına aşina zeytin başlı deniz yılanı Avustralya Eyaleti Queensland’daki periferi kasabasında ortaya artık. Yılan avcısı Drew Godfrey yoluyla tespit edilen yılanın gaileli olduğu fakat saldırganlığının hala üstünde olduğu belirlendi. Bu yılanların tek zehrinin 100’den çok kişiyi bire bir anda öldürecek güçte olduğu biliniyor.

HERKESE UYARIDA BULUNDU

Yılanı kontrol altına alan Drew Godfrey ise herkese uyarıda bulunarak, “İnsanlar bu yılanlarla yaka kıyılarında karşılaşabilirler. İnsanlara tavsiyem kesinlikle bu yılanlara yaklaşmamaları. Zira karaca yılanlarından elan aheste hareketler sergiliyorlar ve ciddi yaralanmalara hastalık oluyorlar” ifadelerini kullandı. Godfrey yüzdürmeyi denedikleri yılanın kalburüstü olmadığını ve bu nedenle iyileştirme merkezine gönderileceğini aktardı.

DENİZ YILANLARI HANGI KADAR ZEHİRLİ?

Çoğu bahir yılanı berenarı zehirlidir. Bazıları kobralardan elan zehirlidir! Kırıcı, nörotoksin ve miyotoksinlerin ölümcül benzeri karışımıdır. amma velakin, insanlar nadiren ısırılırlar ve yılanlar nadiren yara verir. Envenomasyon (çığlık enjeksiyonu) meydana geldiğinde üstelik, ısırık ağrı olmaksızın türlü ve başlangıçta tek belirti vermez. Yılanın bazen sıradan dişlerinin yarada kalması meşhurdur, bunun sebebi dişlerinin çok kırılgan oluşudur.

-Deniz yılanı zehirlenmesi belirtileri 30 dakika ila beş altı saat içre ortaya menfaat. Vücutta kafa ağrısı, sağlamlık ve adale ağrısı içerir. Susama, terleme, gaseyan ve baskı tıpkısı kurgu şişmesi ortaya çıkabilir. Rabdomiyoliz (kas bozulması) ve felç meydana dirimsel. Yutma ve solunumla ilgili kaslar etkilenirse ölüm meydana dirimlik.Share: