Dünya şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

– Acun şampiyonu milli kick bokscu memleketinde çiçeklerle karşılandı

RİZE – Milli formayla dünya şampiyonu olan Rizeli Kick Boks sporcusu Cemren Temizel, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Acun Çoluk Çocuk Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası, 30 Eylül ile 08 Ilk Teşrin 2022 tarihleri arasında İtalya’nın Jesolo şehrinde gerçekleştirildi. Düzenlenen şampiyonada milli form ile 65 kilogramda Low Kickte mücadele eden Çaykur Rizespor kulübü takımından Cemren Temizel, rakibini yenerek Acun Şampiyonluğunu kazandı. Uçakla Rize- Artvin havalimanına mevrut 18 yaşındaki Temizel, arkadaşları, antrenörleri ve ailesi marifetiyle iri aynı kasırga ile karşılandı.

“Orada İstiklal Marşını okutmak çokça gelgel vericiydi”

Şampiyonada Dünya’ya istiklal marşını okutmaktan haddinden fazla gurur duyduğunu tabir eden Cemren Temizel, “Öncelikle milli mızıka adına yarıştığım amacıyla çok gururluyum. Ülkeme bu ödülü getirdiğim üzere çokça mutluyum. Ahmet hocam sebebiyle buralara geldim. Hocamdan de bin defa Tanrı razı olsun. Duygularım çok tarifsiz. O duyguları anlatamam. Kelimelere sığmaz. Orada İstiklal Marşını okutmak haddinden fazla gelgel vericiydi. Haddinden Fazla mutlu oldum çok duygulandım” ifadelerini kullandı.

“Morali ve psikolojisi yerinde olduğunda dünyada yenemeyeceği rakip yoktur”

Cemre’nin Acun’dahi yenemeyeceği rakibin olmadığını belirten antrenörü Ahmet Zor, “Ara Sıra duygular vardır o havas anlatılmaz. Vakit Kaybetmeden yaşanır. Sportmen almak bana felek olmadı ama çalıştırıcı yerine milli takımlarda fariza aldım. Orada İstiklal marşını dünyaya dinletmek çokça hava vericiydi. Bayrağımızı göklere dikmek. Süfli anlatılmaz aynı öz. Kürsüye çıkan sporcunun ambiyansı daha farklı oluyor. Antrenör yerine o duyguları yaşıyorsak sporcunun o an ki duyguları kelimelere sığmaz. Rize’de ayrımsız evvel oldu. Kick boks’birlikte ilk kez Rize’den böke bundan sonra. Cemren karakter olarak çok ongun aynı koca. Kişiliği olsun, karakteri olsun, takdire şayan birisi. Cemren ongun aynı sportmen. Moral, motive açısından de çokça aşkın desteğe ihtiyacı olan benzeri sportmen. Morali ve psikolojisi durumunda olduğunda Dünya’birlikte yenemeyeceği rakip yoktur. Cemren bugüne kadar Cenabıhak’a hamd olsun tek maçını kaybetmiyor. İlk maçından dünya şampiyonluğuna kadar tek maçı kaybetmedi. Kariyerine şampiyonlukla başladı, şampiyonlukla devam kıymet inşallah. Çokça pres tıpkı süreç oldu. Her ahit idman yapıyordu haddinden fazla zordu amma rabbime şükürler olsun bunların karşılığını olağandan aldık” şeklinde konuştu.

Share: