Dolmuşçu, yurdu boşaltan öğrencilerden valiz parası istedi: “Şikayet vücut”

Dolmuşçu, yurdu boşaltan öğrencilerden valiz parası istedi: “Şikayet deri”

SAMSUN – Samsun’da bire bir meşbu şoförü, depremzedeler üzere yurtları boşaltan darülfünun öğrencilerinden valiz amacıyla ek sevap istedi. Ayrımsız öğrenci ise kendisinden valiz parası dilek eden şoförü cep telefonu ile görüntüledi.

Üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesiyle gelişigüzel Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında mütezayit öğrenciler valizlerini toplayarak memleketlerine dönmeye başladı. Samsun şehir merkezi ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi hattında etkin ayrımsız dolmuşçu, valiz ile araca yanılmak talip öğrencilere keyfi prospektüs uyguladı. Bu dolmuşları kullanan benzeri öğrenci ise şoförün valiz parası talebini cep telefonu kamerası ile görüntüledi.

“Zaman başladım, istersen şikayet edebilirsin”

Öğrencinin kaydettiği videoda şoförün valizlere ücret dilek ettiği görülüyor. Videoda ilk namına dolmuş şoförü minibüse binen öğrenciye “Valiziniz var mı?” diye niteleyerek soruyor. Akabinde Furkan isimli öğrenci ise şoföre “Ağa ne zamandan beridir valizlere ecir alınıyor?” diyerek soruyor. Minibüs şoförü ise “Zaman başladım, istersen şikayet edebilirsin” diye niteleyerek yanıt veriyor. Öğrenci de bu duruma aksülamel gösterip araçtan iniyor.

Başkan Apaydın birlikte tepki gösterdi

Konuyla ilişik değerlendirmede bulunan Samsun Şoförler ve Otomobilciler Odası ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Bilgili, “Ben çabukça bunun önlemini alıyorum. Hakeza tıpkısı öz gibi mi, valize mülk alınır mı, bu kırılan günlerde hakeza absürt benzeri molekül kabil mi?” diye niteleyerek reaksiyon gösterdi.

Share: