Dokuz Canlı Akpınar, ‘Bir Kira Benzeri Yuva’ kampanyasına 500 bin TL bağışladı

Sanat, spor, gökçe yazın ve siyasa dünyasında birçok ismin katıldığı “Bir Kira Bire Bir Yuva” kampanyası Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Cem Adrian’ın “Hangi Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım” adlı türküyü seslendirdiği gecede İsmail Küçükkaya ve Ses Koçak sundu.

TELEFONLAR KİLİTLENDİ

Dayanışmaya yardım örtmek isteyenler 444 40 35 numaralı telefondan yayına müptela olmak isterken Başbuğ Soyer, “Dakikada 11 bin 537 kontrol yapıldığı amacıyla telefonlar kilitlendi” dedi.

KILIÇDAROĞLU BİR MAAŞINI BAĞIŞLADI

Telefonla bağlanan CHP Umumi Başkanı Kemel Kılıçdaroğlu, “Bugün 3’üncü el yer sarsıntısı bölgesine gittim. İnsan oraya gittiği devir, o acılara tanık olduğu ahit, milletimizin taleplerini, acılarını dinlediği zaman bu makule kampanyaların önemi çıktı anlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyemize Bire Bir Icar Aynı Yuva kampanyası için, Halk TV’ye de ekranlarını bu kampanyaya açtığı için samimi teşekkürname ediyorum. Binalar yıkıldı, yıkılmayan evlere de endişe dolayısıyla girilmiyor. Filhakika dahi girilmemesidir. Denetimler tamamlanıncaya büyüklüğünde riskli yapılara girilmemesi gerekiyor. Boyut böyle olunca bölgede çerge, taşımalık ihtiyacı var, eğreti adına illerden ayrılan vatandaşlarımız amacıyla maddi destek ihtiyacı ortaya çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyemizin bu anlamlı kampanyasını iaşe etmek amacıyla tıpkısı maaşımı bu kampanyaya affetmek istiyorum” dedi.

METİN AKPINAR’DAN 500 BİN TL BAĞIŞ

Hatay bulunan İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu üstelik eşiyle alay malay iki ailenin ayrımsız almanak kirasını karşılayacaklarını duyurdu. Artist Dokuz Canlı Akpınar bile 500 bin TL ödül yaptı. Ateş Parçası sanatçı yaptığı bağışla içtimai medyada ruzname oldu. Twitter’birlikte ‘Mukavemetli Akpınar’ hashtag’i adı altında gelişmemiş sürede çok sayıda tweet atıldı.

Share: