Doğu’nun lansman fragmanı yayınlandı

Yerli sayısal kitap platformu BluTV, 2021’da eskimemiş projelerle izleyicilerle buluşacak. Ahlat Ağacı filmindeki rolü ile adından küçümseme ettiren Gün Doğusu Demirkol, 2021 yılında BluTv’birlikte bandaj gelgelli bir sekans ile vadi matlup. Demirkol’un hem başrolünü oynayacağı hem da yönetmenliğini yapacağı dizinin adı ise ”Maşrık”. Dizinin senaryosunda Demirkol ile alay malay Murat Özsoy’un birlikte imzası var.

AKINCI KIRCI DİZGİN DEVAM EDİYOR

ATV‘nin ses getiren dizi Ileri Uç Oyuncusu birlikte için komple dizgin devam ediyor. Başrollerini Şükrü Özyıldız ve Büşra Develi‘nin paylaştığı dizi film geçmiş günden itibaren izleyicilerden kullanılan alırken içtimai medyada bile ruzname olmayı sürdürüyor. 1 Ev günü izleyiciyle buluşan dizinin geri 3. bölümü yayınlandı. Dizide kasırga tekrar doruktaydı.

Sonuç bölümde Lukas, Akıncı’nin müdahelesi ile tembel ağıl geldi. Durumu vesile alim Cevdet’in benzeri silah kaçaklığına aracılık etmesi ise Orhan‘ın dikkati üstünde farkedildi ve Ileri Uç Oyuncusu olaya karışma oldu. Orhan ve Ileri Uç Oyuncusu ise bu operasyonun tıpkı cebe kaçakçılığından ilavesi olduğunu öğrendi. Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlar Şubesi çarçabuk Cevdet’i takibe aldı. Nergis ise kendisinin kaçırılma emrini kimin verdiğini araştırırken şoke olacağı bire bir sima çıktı karşısına.

İzleyici üstünde nazik bir kalın bırakan dizinin dördüncü bölümü şimdiden merakla beklenmeye başladı.

MASUMLAR APARTMANI CURCUNALI GETİRMEYE BITMEME EDİYOR

TRT 1‘in yüzü sıcak dizisi Masumlar Apartmanı birlikte 17. bölümüyle geçtiğimiz günlerde ekranlara geldi. Başrollerinde Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Yol Koyuverme ve Merve Dizdar’ın yer aldığı saf curcunalı getirmeye devam ediyor. Kök benzeri sahn hikayesinden uyarlanan dizide 17. çağ de büyük tıpkısı heyecanla strateji edildi.

Dizinin sonuç bölümünde Konak ve İnci evlendiklerini ailelerine açıkladı. Bu bilgi ise Safiye‘yi zir art etti. Dünyaevi Han’ın ablası Safiye ve İnci’nin dedesi vasıtasıyla ise beklendik ayrımsız tepkiyle karşılaştı ve kabul görmedi.

Naci da Safiye’nin içine kapanmasını hatalı anlar ve kendini elan gür belirtmek amacıyla bir hal yoluna girer. Gülben ve familya sakinleri Safiye’yi zapdetmek da zorlanınca Konak’dan müzaheret ister. Eskimemiş hayatlarına koparmak için familya arayışında İnci ise mecmu hayallerinin yıkılacağı o gerçekle yüzleşti.

Sıra patırtılı getiren bu bölümünün ardından de izleyicisinin ilgisini gene üzerine toplamayı başardı. Dizinin 18. bölümü iri aynı merakla bekleniyor.

THE QUEEN’S GAMBİT’İN YARATICISINDAN YENİ DİZİ

The Queen’s Gambit’in yaratıcısı Scott Frank‘ten yeni tıpkı paradigma geliyor. Dizinin direktör koltuğunda ise Chernobyl dizisi ile maruf yönetmen Johan Renck var. Uzaylılarla ilk temas kuran cizvit rahiplerinin hikâyesini anlatan Serçe romanını diziye uyarlanacak. Dizinin tam bölümlerini Frank kaleme matlup.

BEŞ BÖLÜMLÜK MİNİ DİZİ: 1984

Yıllardır kitapları ile konuşulan George Orwell‘ın bildirme haddinden fazla okunan 1984 kitabının temsil uyarlaması diziye çevrilecek. Yani Orwell’ın alışılmış romanından uyarlanan bire bir ünlü seyretme oyunu töz alınacak. 5 bölümlük dizinin Apple TV+’ta yayınlanması bekleniyor.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ‘NİN DİZİSİ GELİYOR

Serbest benzeri hayran kitlesi olan, gişe rekorları kıyamet, yıllardır en çok izlenen yapımlardan biri olma özelliğini esirgeyici Yüzüklerin Efendisi – The Lord of the Rings dizisinin sinopsisi paylaşıldı. Sinopsiste yer düz ifadeler, Itidalli Dünya’nın İkinci Çağ’ında güzeşte dizide Sauron’un birlikte düzlük alacağını düşündürüyor. Çekimleri Eskimemiş Zelanda’üstelik gerçekleşen dizinin ne antlaşma ekranlara geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Dizinin 2021’in son aylarında yahut 2022’nin başlarında ekranlarda olması bekleniyor.

SEX AND CİTY GERİ DÖNÜYOR

90’lı yılların yer haddinden fazla izlenen dizilerinden biri olan Sex and City yıllar sonra baştan çekiliyor. Dizinin yeni sezonunda yüzü sıcak karakterlerin 50’li yaşlarına odaklanılacak. Samantha karakterini canlandıran Kim Cattrall kullanılmamış bölümlerde mümteni. Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, and Kristin Davis’in düzlük alacağı sekans HBO Max adlı platformda yayınlanacak.

BU YIL 112 MİLYAR DOLAR YATIRIM

Dijital yapıt platformlarına bu yıl 112 bilyon dolar yatırım yapılması bekleniyor. Netflix geçtiğimiz günlerde 2021 filmlerini tanıtırken bu sene gelişigüzel hafta bildirme beş altı tıpkı kullanılmamış film yayınlayacağını açıkladı. Üstelik bunların ortada Red Notice üzere bütçesi 200 milyon dolara doğru yapımlar da bulunuyor. Bunların yanı sıra bir dahi The Witcher gibi faziletli bütçeli diziler kayran alıyor.

Disney+ ise zımni seçkisini balaban ölçüde faziletli bütçeli, franchise yapımlarından oluşturuyor. Disney, önümüzdeki dönemde dijital platformunda 10 Marvel, 10 da Film Yıldızı Wars dizisi yayınlamaya hazırlanıyor.

Amazon de kullanıcıları platforma çekecek, erdemli bütçeli dizilere son dönemde çıktı vakar veriyor. Monitör tarihinin en nazik bütçeli dizisi olması muhtemel The Lord of the Rings, Amazon’un tedbir aşamasındaki çok sayıdaki efdal profilli yapımından hemen biri.

Share: