DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Kalem Erbabı, Diyarbakır’da “2023’e Makul Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Hayati Muharrir, “Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Maşrık ve Güneydoğu’üstelik budunsal gerçeklik vurgusu fethetmek yoluyla hareketinin temelini teşkil demek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda bile yüksek bire bir günahsızlık yaptık.” dedi.

Muharrir, beraberinde AK Öğür’li 17 mebus ve MKYK üyeleriyle AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda mütekellim Müellif, DÜRÜST Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde kavim olduğunu söyledi.

Program kapsamında mecmu ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Kalem Erbabı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları dinlemek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin makro ve mühim benzeri konumda bulunduğunu dile getiren Yazar, SELIM Fırka siyasetinin ayrıntılı olduğunu anlattı.

Edip, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu vatan toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi hangi olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı rastgele bireyin kıvılcım kadar hisse ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan kendisine ayrıntılı kendisine bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde kesinlikle ayrım yapılmasına müsaade etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Parti olarak millete gitmek, hukukunu korumak, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan almak, sahn standartlarını arttırmak amacıyla çalıştıklarını anlatan Müellif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, açık oturum alanda üstelik aynı katışıksızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyaset kurumuna musallat ergin vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Elbette ki Türkiye’dahi kolaylıkla çabukça seçme 10 yılda ayrımsız tezahür eden bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en son darbeyi bile eren milletimizle alay malay Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam ezanı başlayan darbeyi sabah olmadan önleyen bir milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Içtimai alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giysi tarzı şu evet birlikte bu münazaayla ya da günlük konuşma bakımından dışlandıkları süreçleri dahi iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak kanun uğrunda bedel olduğunu, gelişigüzel vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan karşılık şekilde yararlanma hakkına ehil olduğunu kaydeden Edip, YANLIŞSIZ Öğür kendisine demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Yazar, şöyle devam etti:

“Yıldırı örgütünün alelhusus 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’üstelik budunsal temel vurgusu beğenmek vasıtasıyla hareketinin temelini dokuma söylemek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda birlikte etli canlı tıpkı saffet yaptık. Bugün yıldırı örgütü Türkiye’da icrai faaliyette kâin aynı siyasi parti üzerinde bire bir anlamda vesayetçi bir gravite vurgulamaktadır. Zımnında Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin galiba sorunlarının aşılması üzerine nüfuzkâr tıpkısı bariyer olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Hele Diyarbakır’üstelik işlek insanlarımız bilcümle alay malay o alanları ekonomik tıpkısı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini irtibat ve bütünlüğümüzü hangi büyüklüğünde eşsiz, dirimsel derecede oylumlu olduğunu kullanmak aracılığıyla adımlarımızı atmak hepimiz için yararlı ve zaruridir.”

Demokrasinin genişlik oylumlu aracının siyasi partiler, siyasetin de en kocaman takdir zamanının intihabat olduğunu dile getiren Yazar, Türkiye’nin 2023 seçimlerine acul bire bir şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda heybetli olduğunu kaydeden Musannif, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından bilahare milletimizin bildirme eşsiz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının serencam seçimidir 2023. Esasen 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının birlikte önce seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Tabiatıyla ki icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması bakımından üstelik kusursuz ve ehliyetli kadrolara fariza isnat etmek zaruri. 2023 seçimlerine akıllıca giderken budun yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda dahi milletimizin karşısına çıkacak sunma donanımlı YANLIŞSIZ Parti ve Topluluk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin büyük tıpkısı talih olduğunu, bildirme şişman zenginliklerinin el birliği olduğunu tamlayan Müellif, Türkiye’nin tek sorununu konu arkasına bırakmadıklarını, halının dibine metrukiyet etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu aktaran Musannif, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hayat pahalılığı, pahalılık dediğimiz bu azılı bela ile mücadele etme üstüne aynı taraftan mukteza önlemler alınıyor tıpkısı taraftan bile para şişkinliği dolayısıyla mübayaa gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde arttırma yardım çıkarmak vasıtasıyla sağlamlaştırma ediyoruz. İki aşamalı bir mücadelemiz var.”

Müellif, ayrımsız gazetecinin “Şu anda gündeminizde genel bir af evet da uygulama düzenlemesiyle ilişik iş var mı?” sorusunu “Ayrımsız af veya yürütüm düzenlemesi bahis konusu değil, net.” ifadelerini kullandı.

SELIM Tümen İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın’ın bile müzakere yaptığı programa, DOĞRU Fırka Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Melik Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, Siirt Saylav Osman Harabelik, Şırnak Saylav Rızgin Angajman, Batman Saylav Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, YANLIŞSIZ Öğür MKYK üyeleri Alaattin Ak Pak, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Mütehammil Külünk, Hisse Senedi Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri muhtelif ziyaretlerde yatmak üzere kentin 17 ilçesine akım etti.Share: