Diyarbakır’da darülfünun öğrencilerine “Yüksekokul Üniversite” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi yerleşke alanında açtığı stantlarla gençleri Akademi Üniversite’ye nida etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Akademi Darülfünun, 2022-2023 eğitim tedris yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Üniversite eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Akademi Üniversite’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki cerrahi müdahale anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ceylan ise, herkesi yüksekokul üniversiteye çağırma ettiklerini belirterek, Yüksekokul Üniversitenin gençlerin ihtiyacına karşılık veren ayrımsız kayran olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinden Ermiş Tutturgaç, Akademi Darülfünun’yi bildirme bodur zamanda ziyaret edeceğini belirtti.

Batman’dan darülfünun eğitimi için Diyarbakır’a mevrut Hayri Baykara ise merkezi iptila ettiğini anlatarak, “Yüksekokul Darülfünun için bilgelik aldım. İnşallah sunu bodur sürede ülfet edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den mevrut üniversite öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler üzere müfit olacağına inandığını rapor etti.Share: