Diyarbakır’da 60 bin bala, spor ve sanat ile buluştu

Diyarbakır’üstelik Yenişehir Belediyesi ilçenin 42 mahallesinde hayata geçirdiği “Mahallede Spor ve Musahabe”, “Yenişehir Spor Akademisi Projeleri” ile 60 bin çocuğa ulaştı.

Gençleri ve çocuklara sağlıklı yaşamı heveslendirmek amacıyla Yenişehir ilçesinde istekli eğitmenler eşliğinde ölçülü sportif işler kapsamında anadan görme okçuluk, dart, düz satrancı, masa topu, golf, langırt, basket ve çocuk oyunları turnuvaları ile Yenişehir Spor Akademisinin 16 branşta 90 eğitmenle açtığı ücretsiz spor kursları 60 bin çocuğu spor ve musahabe ile buluşturdu.

Yenişehir ilçesinde bulunan Ahali Cezeri Parkı, Şehitlik Spor Kompleksi, Sur Gençlik Merkezi ve Seyrantepe Spor Salonu’nda faaliyetlerinin yürütüldüğü voleybol, yüzme, el oyunları, futbol, satranç, basketbol, çalışım, plates, bozkır aerobik, atletizm, yakın savunma, dart, kickboks, alpinizm, taekwondo üzere kurslara şimdiye kadar yüzlerce vatandaş gösterişli ilgi gösterirken tıpkı zamanda Yenişehir Belediyesi aracılığıyla Spor Akademisindeki eğitimler sonucunda liyakatli ve yetenekli olan sporcuların Diyarbakır Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile gelişigüzel lisansları çıkartılarak askeri polis güçleri okulları, spor liseleri ve beden terbiyesi bölümleri sınavlarına üstelik hazırlanmaları sağlanıyor.

Başarılı ayrımsız mevsim nâkil Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesindeki Erkekler Uçan Top Takımı, Konya’dahi düzenlenen Play-Off 2021-2022 Voleybol Sezonu 2.Lig Rical Final Etabı kol karşılaşmalarında 6 fakül alıp sezonu kol lideri kendisine tamamladı. Bölgede bire bir ilki gerçekleştiren takım 2022-2023 Voleybol sezonunda Alparslan Uran Erkekler 1.Ligi’nde uğraş etmeye adalet kazanırken spor kulübü bünyesindeki Erkekler Futbol Takımı ise Süper Saftirik Lig’den Lehçe Toy Lig’e yükseldi. – DİYARBAKIR

Share: