Devrekani Sınırlanmış Sebze Ürün Pazarı’nın düz teslimi yapıldı

Ekincilik ve Orman Bakanlığı tarafından muteber, bir hane finansmanı Uluslararası Zirai Kalkınma Fonu (IFAD) tarafından karşılanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) çerçevesinde Kastamonu’nun 2023 yılı Yıllık Mesai Traksiyon ve Bütçesi’nde düz kayran Devrekani Merbut Sebze Semere Pazarı projesinin ihale işlemlerinin tamamlanmasının ardından düz teslimi yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca uygulanmakta olan, ayrımsız bölük finansmanı Arsıulusal Zirai Kalkınma Fonu (IFAD) aracılığıyla karşılanan Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesi (KDAKP) çerçevesinde Kastamonu’nun 2023 yılı Yıllık Düzentileme Tasrif ve Bütçesi’nde vadi düz Devrekani Kapalı Sebze Yemiş Pazarı Proje Yapımı işi üzere UNDP aracılığıyla yapılan ihale işlemleri tamamlandı. İhaleyi alan firma ile dahi Devrekani Belediyesi ortada inikat imzalandı.

Sözleşme çerçevesinde gerçekleştirilecek olan yatırıma ilgili projelendirme çalışmaları amacıyla Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, Ekincilik ve Orman İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, İl Müdür Muavini Özcan Gazioğlu, Rustik Kalkınma ve Örgütlenme Yazıhane Müdürü Cumhur Hakkı Güllü, UNDP Saha Mühendisi İsmail Borak ve firma yetkililerinin katılımı ile ait firmaya kayran teslimi yapıldı.

Yer tesliminin ardından yüklenici firma marifetiyle kısa sürede Devrekani Sadık Sebze Sonuç Pazarı projesinin temelinin atılacağı öğrenildi. – KASTAMONU

Share: