Depremzedelerin ihtiyaçları evlerinde gideriliyor

Depremzedelerin ihtiyaçları evlerinde gideriliyor

KIRŞEHİR Kırşehir’bile, Kahramanmaraş merkezli 6 Gücük Ay tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen sarsıntı sonrası yaraların sarılması amacıyla icraat sürüyor.

Kırşehir’e farklı illerden mevrut depremzedelerin temel ihtiyaçları Kızılay koordinesinde evlerde sağlanıyor. Kızılay Kırşehir Yazıhane Başkanı Osman Eroğlu, yer sarsıntısı sonrası oluşturulan ve yardımların toplandığı depoyu kapattıklarını ve depremzedelerin ihtiyaçlarının Kızılay görevlilerince evlerinde ve kaldıkları yurtlarda giderildiğini söyledi. Eroğlu: “Depremden çarçabuk sonraları Cacabey Meydanı ve açmış olduğumuz depoda depremzede ailelerimizin ihtiyaçlarını durdurmak amacıyla çabalama gösterdik. Otuz dönüş sonraları büyük depoyu kapattık ve Cacabey Meydanında oluşturduğumuz kontak ofisi vasıtasıyla hem yardımları alıyor hem birlikte depremzede ailelerin esas ihtiyaçlarını evlerinde ve kaldıkları yurtlarda gideriyoruz” dedi.

Depremzede ailelerin sosyal incelemelerinin toplumsal tesanüt ve teavün vakfı işbirliğinde yapıldığını kaydeden Eroğlu, “Depremzede ailelerin ihtiyaçları durumunda koordineli şekilde belirleme edilerek bindi sunuluyor. Ramazan Ayının gelmesi nedeniyle özellikle depremzede ailelerin esas gıdaya ihtiyacı var. Yardım ayırmak isteyen hayırhah insanlardan birlikte bizlerin temennisi anne gıda ihtiyaçları yönünde ayrıksı yardımları birlikte göz önünde bulunduruyoruz” diye konuştu.

Share: