Depremzedeler üzere müzaheret toplayan Hikâye, yaşadığı duygulardan bahsederken gözyaşlarına bilge olamadı

6 Şubat’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde tehlikeli yıkımlara neden oldu. 38 binden aşkın vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin ardından dünyanın mütenevvi yerlerinden yardımlar gelmeye başladı. Hanende Hadise birlikte Türkiye ve Suriye üzere Hollanda’da düzenlenen arkalama kampanyasına katıldı.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Katıldığı yayında depremzedeler üzere bergüzar toplayan şarkıcı, sarsıntı felaketinden bahsederken gözyaşlarına bilge olamadı. Popüler Bizde isimli hesapta saha düzlük videoda, Olay yaşadığı duygulardan bahsederken “Uyuyamadım, kendimi kabahatli hissettim, kriz altındakileri serbest bırakıyormuş üzere hissediyorsun. Duygularımı tarif edecek kelime bulamıyorum. İzleyip, bir şey yetinmek çok dağ” ifadelerini kullandı.

Muvaffakiyetli şarkıcı Vaka, geçmiş akşam göstergeç kanallarında ortak yayınlanan “Türkiye Yegâne Yürek” kampanyasına katılarak mevrut ihsan telefonlarını yanıtlamıştı.

DEPREMZEDELER İÇİN 88 MİLYON EURO TOPLANDI

Suriye ve Türkiye’bile binlerce kişinin ölümüne hastalık olan depremlerin arkası sıra Hollanda’da depremzedelere yardım gayeli 2 saatlik kuma nişane yapıldı. Gecede depremzedeler için 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı. Toplanan bağışların, kampanyayı tay tay arabası 11 ulusal ve uluslararası STK marifetiyle Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin besin, akarsu, derman ve barınma ihtiyaçları amacıyla kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte üstelik Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya nida etti. Kampanyaya yüklenmek amacıyla binlerce işletmenin o günlü hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, çokça sayıda hanek eserinin celi artırmayla satılarak gelirin Giro555 adına yollandığı tabir edildi.

Share: