Depremzedeler için düvesini satan kadın, Aras EDAŞ ekiplerinin namına aldığı düveyi de bağışladı

“Asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin ardından, Kars’ta düvesini satıp parasını depremzedelere bağışlayan 70 yaşındaki Sarıgül Kaçan’a Aras EDAŞ??????? ekipleri düve hediye etti.

Geçtiğimiz günlerde Akyaka ilçesine kapalı Karahan köyünde yaşayan 70 yaşındaki Sarıgül büyük anne, yardım seferberliğini öğrenince, düvesini satarak depremzedelere bağışladı.

Maşrık Küçük Asya Bölgesi’ne hayatiyet tevzi hizmeti veren Aras Zindelik Tevzi A.Ş. Umumi Müdürü Fikret Akbaş, buğulanmış kadının bu manalı yardımına duyarsız kalmayarak, bakir bir düve satın alıp Sarıgül nineye ihsan etti.

Hediye düveyi de bağışladı

Sarıgül Kaçan, böyle zamanlarda bağlanak ve el birliği içerisinde olunması gerektiğini söyledi.

Yer Sarsıntısı bölgesindeki insanların yardıma eksikli olduklarını görünce destek olmak amacıyla düvesini sattığını tabir eden Kaçan, “Ego haddinden fazla benzeri şey vermedim, Cenabıhak ölenlere yağmur, kalanlara sabır versin. Cumhurbaşkanımızı, askerimizi, milletimizi, yekpare cesamet büyüklerimizi üzerimizden yarım etmesin. Bu dönemde kontak olmalıyız bu arada olmalıyız ki bu yaralar arz acul şekilde sarılsın. Bu bana verilen hediyeyi de sarsıntı bölgesine bağışlıyorum, inşallah acele zamanda herhangi bir husus düzelir.” dedi.

Aras EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş, depremin ilk anından bu yana hizmet bölgelerinde kâin 7 ilden kıyamet bölgesine destek takım ve takım yönlendirdikleri belirtti.

Var güçleriyle yardıma koştuklarını dile getiren Akbaş, “Kardeşlerimizin acısını katılmak zorundayız, onlara korumak boynumuzun borcudur. Facia bölgesinde ekiplerimiz canla başla savaşım ediyor. Enerjisi sıfır bölgelere erke sağlıyor. İnanıyorum ki bu kederli günler geride kalacak ve ülkemiz bunun dahi üstesinden ati. Felakette yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza ivedi şifalar diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Share: