Depremzede Mehabetli Kerem’e mevlit günü sürprizi

ADIYAMAN’da depremde evleri yıkılınca ailesiyle gelişigüzel Amasya’üstelik yurda yerleştirilen Ali Kerem Balcı’ya (10) tevellüt haset sürprizi yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’de evleri yıkılan Fehamet Balcı, eşi Semiha, çocukları Uca Kerem ve Abdurrahman Balcı (8) Amasya Sultan Bayezid KYK yurduna yerleştirildi. Doğum haset olan Uca Asillik Balcı’nın yeni yaşı bile burada kutlandı. Amasya Valiliği Cahillik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yapılan kutlamaya Toyluk Merkezi gönüllüleri ile Toplum Destekli polisler de katıldı. Toyluk Merkezi Gönüllüleri mikro yemekhanesini balonlarla süsledi. Mevlit gününün kutlanacağından habersiz yemekhanede oturan Mehabetli Soyluluk, şaşırtı karşısında çok mutlu olduğunu söyledi. Yeni arkadaşlarıyla birlikte iştiyak tutup pastasının mumlarını üfleyen Ulvi Soyluluk Balcı, “10 yaşındayım. Bu bildirme iyicene doğum günümdü, teşekkürname ediyorum. Herkesi çokça seviyorum, çok iyicene tıpkı veladet günü partisiydi” dedi.

AMAÇ, DEPREMİN ETKİSİNDEN UZAKLAŞTIRMAK

Cahillik Spor İl Müdürü Haşim Garaz Öztürk, “Odalık Bayezid yurdumuzda depremzede vatandaşlarımızı mihman ediyoruz. Misafir ettiğimiz mecmu 81 ailemiz var. Ailelerimiz içerisinde ilköğrenim, lise ve lise seviyesinde öğrencilerimiz mevcut. Ev idaresi namına arkadaşlarımız veladet günü olan çocuklarımızı tespit etti. Depremden kilolu şekilde etkilenen ve mağdur olan çocuklarımıza tıpkı nebze üstelik olsa alay beslemek ve depremin etkisinden bölmek için bugün sürpriz benzeri mevlit günü yaptılar. Onlar bizim misafirlerimiz, başımızın taçları. Elimizden geldiğince onlara müzaheret noktasında hangi yapılması gerekiyorsa yapmaya mücahede ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: