Depremzede martir ağabeyi Gözdaş: “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu”

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremden çevre evleri hasar gören şehit Cingöz Er İbrahim Gözdaş’ın ailesi, Kırıkkale’deki KYK yurdunda misafir ediliyor. Şehidin ağabeyi Harun Gözdaş, “Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Devlete atıp tutmanın manası yok” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ve balaban hasar gören vatandaşlar, Kırıkkale Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne sınırlanmış yurtlarda mihman ediliyor. Göksun’dan Kırıkkale’ye gelen şehit Bitirmiş Asker İbrahim Gözdaş’ın ailesi, KYK yurdunda yerleştirildi. Vali Yardımcısı Ahmet Ferhat Dikkat, “8 Mart Dünya Kadınlar Haset” zımnında şehidin annesi Habibe Gözdaş ve özge aile fertleri ile bir araya geldi. Dikkat ve beraberindekiler, kadınlara çiçek ve mütenevvi hediyeler verdi. Vali Yardımcısı Özen, gazetecilere yaptığı açıklamada, devletin mecmu imkanlarıyla depremzede vatandaşların beraberinde olduğunu belirterek, ekonomik, içtimai ve ruh bilimsel yönden yaraların sarılacağını söyledi.

“Seçkin ahit emirlerine ammedeyiz”

İl genelinde yaklaşık 12 bin depremzedenin misafir edildiğini hatırlatan Vali Yardımcısı Özen, “Bizde emek arkadaşlarımızla birlikte şehit annemizi ülfet etmeye geldik. Kendisi depremzede hususi durumu de var. Tıpkı zamanda hemşerim bundan sonra, kul Göksun ilçesindenim. O yüzden birlikte mutlu oldum. Onlar bizim misafirlerimiz her zaman emirlerine ammedeyiz, bütün vatandaşlarımızın. Elden devletimiz değil; sunma doğusundan arz batısına büyüklüğünde sunu kuzeyinden arz güneyine büyüklüğünde tamlık vatandaşlarımız bugünlerde temas ve kardeşlik süresince oldu” şeklinde konuştu.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Şehit ağabeyi Harun Gözdaş ise Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki evlerinin kırık hattı üzerinde olmasından ekolojik ortam büyük hasar gördüğünü anlattı. Türk milletinin kibar benzeri ulus olduğunu rapor fail ağa Gözdaş, “Bizleri sivri derecede duygulandırdılar. Tanımadığımız numaralardan aradılar ‘İhtiyaçlarınızı giderelim’ diye aradılar. Kendilerini bilmezler devlete atıp tuttu. Bizler birer devletiz orada. Elimizden geldiği kadar tıpkısı şeyler yaptığımız ahit bizler benzeri celal görevi görüyoruz zaten. Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan. Devletimi şahlandıracak tıpkı kortej söylemiyorum, gerçekleri söylüyorum” dedi.

“Devlete atıp tutmanın manası bulunmayan”

Gözdaş, “Fay hattının geçmesinden yağlık evim güç hasarlı. Evim girilecek durumda değil. Öğlen olan depremde de filhakika geceleyin olan depremin yarısı kadar değil bile 3’da 1’i büyüklüğünde sürseydi taş üzerinde taş değil yani tek şey kalmazdı. Şükürler olsun Cenabıhak korudu bizleri” diye konuştu.

Şehidin annesi Gözdaş ise Kırıkkale’den çok memnun olduklarını ve devletin kendilerine ongun baktığını söyledi.

Ziyarette Vali Yardımcısı Dikkat’e İl Güllabi Komutanı Mümessil Miralay Barış Cücen, Mühimmat Komutanı Miralay İsmail Coşkun, Inanma Müdür Muavini Erdal Atmaca, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Hamza devir ve Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rukiye Eryılmaz haremlik etti.

Cingöz Leşker İbrahim Gözdaş, 4 Nisan 2008 tarihinde İzmir’in Tire ilçesinde bir kuyumcuyu soyma girişiminde bulunan hırsızlar tarafından martir edilmişti. – KIRIKKALE

Share: