Depreme ana karnında yakalandı, mıhlı bir şekilde dünyaya geldi

Depreme ana karnında yakalandı, dimdik bir şekilde dünyaya geldi

ORDU – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlere memleketleri Adıyaman’bile yakalanan ve 2 hafta sonrasına önceki tevellüt bekleyen çiftin, Miran Tuna isimli bebekleri dünyaya geldi. ‘Bebeğimiz kurtulsun’ düşüncesi ile Kalabalık’ya mevrut çift, aynı anda hem mutluluk, hem birlikte üzüntü yaşıyor.

Kahramanmaraş merkezli 6 Küçük Ay tarihinde meydana mevrut depremlerin ardından Adıyaman’de canlı Hüseyin ile eşi Bahir Erbay’ın evleri güç hasar aldı. Bu esnada, ayvaz bebekleri amacıyla mevlit hazırlığı özne çift, zelzele nedeniyle adeta kabusu yaşadı.

Koşa, ‘çocuğumuz kurtulsun’ düşüncesi ile Adıyaman’dan yola çıkarak, özlük imkanları ile Kalabalık’ya geldi. AFAD ile görüşerek afetzede kayırlarını yaptıran koşa, Ilmek İşleri Başkanlığı Din Akademisi Kalabalık Dini İhtisas Merkezi’nde mihman edildi. Bu esnada gebe olan asıl Deniz Erbay, Kargaşa’daki tıpkısı hastanede mıhlı bire bir şekilde veladet yaptı. Çift, yer sarsıntısı zımnında benzeri yandan gam yaşarken, bebeklerini mıhlı bire bir şekilde kucaklarına aldıkları üzere da mutluluk yaşıyor.

Ailenin önce bebeği, mıhlı tıpkısı şekilde dünyaya geldi

Ailenin ilk bebeği olan ve Miran Tuna adı verilen çağa, sayrılarevi işlemlerinin peşi sıra Kalaba Dini İhtisas Merkezi’ne getirildi. Sülale süt kuzusu amacıyla özel hazırlanan ve süslenen odada mihman edilirken, görevliler tarafından bebeğe ezan ve adı okundu.

“Kurtulmayı hiç aklımdan geçirmedim, bebeğimizi kucağımıza aldığımız için mutluyuz”

Ana Deniz Erbay (24), doğuma 2 hafta kala depreme yakalandıklarını belirtti. Kendilerini enkazdan baskı kurtardıklarını tabir eden Erbay, “Tıpkısı müddet çadırda kaldık. Tıpkı süre print şartlar altına yaşadık, sonrasında önümüze ayrımsız erek koymadan hangi yapacağımızı bilemedik ve Ordu’ya geldik. Sağ olsun bize kapılarını açtılar, herkese minnettarız. Buraya geldiğimizden bu yana bize çok ongun davrandılar. Bebeğimizi kucağımıza aldığımız amacıyla mutluyuz, depremde haddinden fazla korktuk, Tanrı kimseye yaşatmasın. O kurtulup kurtulamayacağını düşünemiyor, kurtulmayı tek aklımızdan geçirmedik, zira çokça keder sallandık, anımsamak da istemiyorum. çıktı inşallah herhangi bir şey bereketli evet” dedi.

“Çocuğumuz kurtulsun istedik”

30 yaşındaki cet Hüseyin Erbay ise, “Tıpkısı yandan mutluyuz ama aynı yandan dahi içimizde kıran nedeniyle buraya geldiğimiz üzere üzülüyoruz. Sarsıntı olduğunda ne yapacağımızı bilemedik ve evin içerisinde durduk. Sallantı geçince kendimizi dışarıya attık. Evimizde vahim hasar var. ‘Hiç olmazsa çocuğumuz kurtulsun’ düşüncesi ile buraya geldik. Adıyaman’üstelik hastaneler bile depremden etkilendi. O nedenle buraya geldik” ifadelerine saha verdi.

Share: