Depremde hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın aylar geçmiş söyledikleri ruzname oldu: Haddinden Fazla yaşayacağımı düşünmüyorum

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde ağır sıklet yıkımlara neden oldu. Binlerce binanın çökmesiyle 40 bine mail vatandaşımız yaşamını yitirdi. Hatay’de aktif ve çektiği yemek videolarıyla ünlenen içtimai iletişim araçları fenomeni Taha Duymaz ve kız kardeşi de çökme altında kaldı. İki kardeşin cansız bedenleri depremin 12. gününde göçük altından çıkarıldı.

“HADDINDEN FAZLA YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM”

19 yaşında hayatını kaybeden Taha Duymaz’ın ölümü sevenlerini kanun boğdu. Gelişmemiş sürede Twitter’dahi trend listesine giren Duymaz’ın eski videoları arka arkaya paylaşılmaya başlandı. Fenomenin 9 kamer ilk yayınladığı ayrımsız videoda “Gelecekle ait planların hangi?” sorusuna verdiği yanıt dahi binlerce kişi yoluyla paylaşıldı. Çokça yaşamayacağını belirten Duymaz, “Açıkçası ben geleceği görmüyorum. Yarına kadar kalır mıyım ölür müyüm bilmiyorum. Ben birkaç yaşayacağımı düşünüyorum. Neden böyle düşündüğümü bilmiyorum amma ben haddinden fazla yaşamam. Az yaşayacağımı düşündüğüm üzere da geleceğe dair planlar yapmıyorum” diyor.

CANSIZ BEDENLERİNE ULAŞILDI

Taha Duymaz, tıpkı hafta önce geldiği Hatay şehir merkezinde, ziyaretine gittiği halası Imge Demiralp’in (45) evinde depreme yakalandı. Akevleri Mahallesi Saray Apartmanı’nda kâin eş yıkıldı. Duymaz ile kız kardeşi Melek Nurlu Duymaz (17), halası Hayal ve eniştesi Cuma Namazı Demiralp (47) çöküntü altında kaldı. 6 Şubat’tan buna yana süren arama çalışmalarında zaman Taha Duymaz ile kız kardeşi Melek Ziyalı Duymaz’ın camit bedenlerine ulaşıldı.

Share: