Depremde hayatını kaybeden 8 kişinin cenazeleri Çanakkale’de defnedildi

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde yaşamını yitiren 8 kişinin cenazeleri, Çanakkale merkez, Bayramiç ve Eceabat ilçelerinde toprağa verildi.

Hatay’da yıkılan bir binanın enkazında hayatını kaybeden Güllabi Gedikli Üstçavuş Mustafa Mercan Balığı (31), eşi Nilhan (31) ve 3 yaşındaki koşa çocukları Mehmet Şanlı ile Duru Mercan Balığı için Bayramiç’in Evciler köyünde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, ailenin yakınlarının beraberinde Çanakkale Valisi İlhami Lüle Taşı, Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, Çanakkale Argıt ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Sadi Saf, Kıyı Düzenlilik Mağrip Marmara Takım Komutanı Ilçebay Ercan Devlet, Bayramiç Güllabi Garnizon Komutanı Açıkgöz Astsubay Kıdemli Astsubay Başçavuş Salih Albayrak, İlçe Inanma Müdürü Ateşin Kayaç, Şehremaneti Başkan Vekili Ahmet Karadeniz ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı.

Mustafa Mercan Balığı ve ailesinin cenazeleri, Evciler Köyü Camisi uğrunda yapılan askeri merasim ve kılınan namazın ardından köy mezarlığına defnedildi.

Cet ve 3 yaşındaki kızı Eceabat’ta sonuç yolculuğuna uğurlandı

Kahramanmaraş’ta çöken binada hayatını kaybeden Murat Yürekli ve 3 yaşındaki kızı Lina üzere üstelik Eceabat ilçesinde merasim yapıldı.

Eceabat Minval Camisi’ndeki törene, Bıçkın’un yakınları ve say arkadaşları ile Eceabat Kaymakamı Mustafa Çiftçiler ve çokça sayıda kişi katıldı.

Cenazeler, kılınan namazın arkası sıra ilçe kabristanlığında toprağa verildi.

Gaye Yürekli’un eşi Zeynep Korkusuz, enkazın altından dertli kurtarılmıştı.

Anne ve oğlu amacıyla Çanakkale’dahi merasim yapıldı

Hatay’da hayatını kaybeden ve İstanbul’da geçmiş askeri törenle akıbet yolculuğuna uğurlanan Jandarma Uzman Çavuş Cemalettin Öğ’ün eşi Elifnur ve oğlu Varlık Ağababa Öğ amacıyla ise Çanakkale’dahi cenaze töreni düzenlendi.

Dumlupınar Camisi’ndeki törene Çanakkale Belediye Reisi Ülgür Gökhan, Acı Belediye Reisi Birol Arslan, ailenin yakınları ve haddinden fazla sayıda yurttaş katıldı.

Cenaze namazının kılınmasının arkası sıra Elifnur ve Dünya Malı Ağababa Öğ’ün cenazeleri, Çanakkale Eskimemiş Mezarlığı’na defnedildi.

Share: