Deprem sonrası evlerine yadımlama kararı çıkan Yeliz Yeşilmen, oportünizm yapanlara reaksiyon gösterdi

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde dokunaklı yıkımlara sebep oldu. Binlerce vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem sonrası arama ve istirdat çalışmaları bitmeme ediyor. Şarkıcı Yeliz Yeşilmen’in asıl ve babasının kaldığı Adana’daki evleri ise zelzele bunaltıcı hasar aldı.

“EVİMİZ İÇİN YIKIM KARARI ÇIKTI”

Asıl ve babasını özlük yanına getiren hanende, Instagram hesabından ailesinin kaldığı evdeki hasara göstererek yıkım kararı alındığını söyledi. Şarkıcı paylaşımında “Vah ki vah. Anılarım cehennem olmak üzere. Adana’daki annemlerin yaşadığı eve katabolizma kararı makbuz ve anbean yıkmaya gelebilirler. İçinden bire bir iğne dahi alamadık. İşte hayat böyle… Tek şey bize ilgili değil. Demin anneme babama eskimemiş tıpkı aile, yıpranmamış benzeri hayat inşa etmek zorundayım. Haddinden Fazla şükür yaşıyor olmaları tıpkı tansık. Her şeyi sıfırdan ika sorumluluğu hep amacıyla pres. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

FIRSATÇILIK YAPILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

Ailesinin huruç işleriyle ilgilenen Yeşilmen, taşımalık firmalarından aldığı fiyatlara de ağızsız kalamadı. Firmaların fırsatçılık yapmasına aksülamel gösteren Yeşilmen, “Taşımalık şirketlerine inanamıyorum. Normalde çokça cüzi rakama yapılan şeyleri birlikte öyle rakamlara çıkardılar ki… Sanırsın motor ve makine alıyoruz. Neden böyle zamanlarda haddinden fazla zorlaştırıyorlar bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: